Bugünkü
Takvim

Boşanamayan kadına Bakanlıktan destek geldi

Eşinden 5 yıldır boşanamayan , adliye önünde eylem yaptı. Yardım çığlığı yanıtsız kalmadı. Aile, Çalışma ve Bakanlığı’nın maddi manevi destek vereceği talihsiz kadına, bir de avukat atandı...

Bak şu eşe!

ŞİDDET gördüğü eşinden 5 yıldır boşanamadığı için isyan eden kadına, devlet sahip çıktı. Olay, Adana'da yaşandı. Meryem Karalök, 2001'de evlendiği Cerrah Karalök'ten şiddet görmeye başladı. 2012'de boşanma davası açtı.

'ŞİDDET GÖRÜYORUM...'
Eşinin ikna etmesiyle davayı geri çeken Meryem, 2013'te yeniden boşanma davası açtı! Adana 7'nci Aile Mahkemesi boşanma talebini reddedince dosya, temyize yollandı. Yargıtay 2. Hukuk Dairesi'nden de aynı yanıtı alan talihsiz kadın, geçtiğimiz günlerde Adana Adliyesi önünde 'Boşanmak istiyorum' diyerek eylem yaptı. Eşinden şiddet gördüğünü belirten Meryem'e , Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, Adana Barosu ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü sahip çıktı. Aile, Çalışma ve İl Müdürlüğü de genç kadının psikolojik ve maddi manevi destek sağlanması için çalışma başlattı. Adana Barosu ise Meryem'e adli yardım alması için gönüllü avukat atayacaklarını açıkladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.