Hercai ne demek? Hercai ne anlama geliyor?

ATV ekranlarında yepyeni bir dizi başlıyor. Hercai ilk bölümüyle 15 Mart Cuma akşamı izleyici karşısına çıkacak. Dizinin adını duyan insanlar hercai ne demek, hercai ne anlama geliyor sorularına yanıt arıyor.

Giriş Tarihi 14 Mart 2019, 22:12 Güncelleme 15 Mart 2019, 21:17
Hercai ne demek? Hercai ne anlama geliyor?

İÇİNDEKİLER

Hercai dizisi ilk bölümüyle ATV ekranlarında 15 Mart Cuma akşamı izleyici karşısına çıkacak. Dizinin adını duyan izleyiciler büyük bir merakla hercainin ne anlama geldiğini merak ediyor. Hercai ne demek sorusu bu nedenle merakla araştırılan sorular arasında yer alıyor. Peki, hercai ne anlama geliyor?

HERCAİ NE DEMEK?

Hercai, hiçbir şeyde kararlı olmayan, bir dalda durmayan, bir işi sonuna değin götürmeyen, aşkta bağlılığı bulunmayan kimseye denmektedir.

HERCAİ KELİMESİNİ ANLATAN HİKAYE

Çok uzun yıllar önce iki kır çiçeği birbirlerine aşık olurlar. Her bahar diğer çiçekler gibi onlarda açıp güneşe merhaba derler.

Fakat bir bahar başlangıcı bu çiçeklerden biri diğerine; "biz diğer çiçekler gibi bu bahar açmayalım, kışın ortasında herkesin soğuktan kaçtığı karlı günlerde açalım ki, bütün doğa bize ait olsun" der ve ikisi de o bahar açmamaya karar verirler.

Biri açmak için kışın gelmesini ve karın yağmasını beklerken, diğeri o yaz açar.

O gün bugündür, karda açan ve sevgilisini bekleyen çiçeğe "KARDELEN" sevgilisini yarı yolda bırakan çiçeğe de "Hercai" denilir.

İşte bu yüzden hayırsız sevgiliye "Hercai" diye hitap edilir.