Bugünkü
Takvim

i gözden kaçırma

Modern çağın vebası , organlara da zarar veriyor. Kalp ve böbrekleri tüketiyor. Körlüğe neden oluyor. Tedavi edilmediğinde çiftlerde cinsel isteksizliği beraberinde getiriyor...Toplumda
şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, önlenemeyen bir hızla yayılıyor. Modern çağın getirdiği hastalıkların başında gelen diyabet, yanlış beslenme ve hareketsiz bir yaşama bağlı olarak gelişiyor. Medical Park Fatih Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ziya Mocan, tedavi edilmeyen diyabetin organlara zarar verdiğini söylüyor. Şu bilgileri veriyor: Genetik faktörler, obezite, yanlış beslenme, stresli hayat ve hareketsiz yaşam gibi faktörler, diyabete neden oluyor. Kadınlarda erkeklere oranla daha sık görülüyor. Sağlıklı bireylerde açlık kan şekerinin 100-110 mg/ dL arasında olması gerekiyor. Eğer kan şekeri 126 mg/ dL'nin üzerindeyse bu, diyabet hastalığına işaret ediyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.