Bugünkü
Takvim

Kamera cezası

Kamera cezası
Bursa'da evlilik hazırlığı yapan çift, düğünleri için bir fotoğraf şirketiyle anlaştı. Nikahlanan çiftin düğün merasiminde kamera çekimi yapıldı. Gelin ve damat, balayı sonrası kamera görüntülerini teslim aldı. Ancak çift, televizyon başına geçince şok yaşadı. Çünkü görüntüler bozuk çıktı. Yıkılan gelin ve damat, tekrar yaşanması mümkün olmayan düğünlerini kayıt altına alamayan şirkete 20 bin liralık tazminat davası açtı. Mahkeme, çifte 2 bin TL tazminat ödenmesi yönünde karar aldı. Çiftin itirazı üzerine dosya Yargıtay'a taşındı. Kararı bozan Yargıtay, emsal bir karara imza attı. Daire, 2 bin liralık tazminatın az olduğuna karar verdi ve davanın yeniden görülmesinin yolunu açtı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.