Bugünkü
Takvim

Mide dostu

ABONE OL
Mide dostu maden suyu
Ramazan ayının yaz aylarına denk gelmesi ile birlikte aç kalınan sürenin uzunluğu kişileri az da olsa zorluyor. ' ile zorlanmadan oruç tutabilirsiniz' diyen Beypazarı Maden Suyu Uzman Doktoru Mehmet Kundakçı maden suyunun önemini şöyle anlatıyor: "Maden suyu, oruç tutanların sindirim sistemi fonksiyonlarını destekleme ve dengelemesi nedeniyle önemli bir rol oynuyor. Çünkü maden suyu, terlemeyle vücuttan atılan su ve mineral kaybını desteklerken, gün boyu boş kalan ve dinlenen midenin iftar sonrası yorulmasını önleyip rahatlamasına da yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra sahurda maden suyu içmek gün boyu ihtiyaç duyulan su ve mineral miktarını birlikte sağlar."

KEMİKLERE DE FAYDALI
Dr. Kundakçı, maden suyunun hastalıklara karşı direnci artırdığını, yorgunluğu azalttığını ve kemik ve dişlerin oluşmasında da önemli bir etken olduğunu belirtiyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.