;
Dolgun kalçalar
Popo bölgesi, özellikle kadınlarda, güzellik ve seks simgelerinden biridir. Kabul edilen görünüm; çok belirgin olmamakla birlikte kavisli ve yuvarlak hatlara sahip olmaktır. Sculpture Polikliniği Estetik Cerrah Dr. Alpaslan Topçu özellikle yaz ayları öncesi popo bölgesine yapılan cerrahi operasyonlarda belirgin bir artış olduğunu söyledi. Yaş, aile yapısı, yerçekimi, kilo alıp-verme, çatlaklar, gibi birçok faktör poponun şeklinin oluşmasında çok etkili olduğunu belirten Dr. Alpaslan Topçu, "Çoğu zaman poponun kaldırılması ve nadir olsa da poponun daha az belirgin hale gelmesi ve daha az dikkat çekmesi isteniliyor" dedi. Popo şekillendirmede en sık başvurulan cerrahi yöntemler şöyle;
Liposuction
Yağ Enjeksiyonu
Protez Uygulamaları
Germe Yöntemleri
Sanılanın aksine, popo bölgesine liposuction uygulamasını yapmaktan kaçınmak gerektiğinin altını çizen Dr. Alpaslan Topçu, şöyle konuştu: "Popo bölgesine liposuction yapmaktansa, bel, bacak iç ve dış bölgeleri, popo kıvrımının altında ki bölgelere lazer liposuction yaparak popoyu daha belirgin hale getirmek çok daha sık başvurduğumuz bir yöntemdir. Şayet, yapısal olarak hastanın popo bölgesinde aşırı yağ birikimi varsa, kontrollü bir liposuction popo bölgesine uygulanabilir." Yağ enjeksiyonu yöntemini ise popo dolgunluğu sağlamak amacıyla, çok sık kullanlıdğını vurgulayan Dr. Topçu, , yağ enjeksiyonunun en büyük avantajının, hastanın iyileşme sürecinin çok kısa ve sosyal hayata dönüşünün çok çabuk olması olduğunu belirtti. Popo protezinin ise kalçaların üst kısmına yerleştirildiğini belirten Dr. Topçu, ameliyatın 4 saat sürdüğünü söyledi. Hastanın bir gün sonra tabuncu olduğunu ifade eden Dr. Topçu, "Hasta 7-15 gün sonra iş hayatına geri dönebilir" diye konuştu. Aşırı kilo kaybı olan ve ileri yaş hastalarda ise germe operasyonlarının tercih edilğini ifade eden Dr. Topçu, "Operasyonları uzmanına yaptırın" diye uyardı.
Etiketler:
  • 20 Ağustos 2011, Cumartesi

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.