Yiğit Bulut: Kıbrıs sözlerim çarpıtıldı

27 Nisan 2017, Perşembe


Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut A Haber canlı yayınında Kıbrıs hakkında yaptığı 'Kuzey Kıbrıs Türkiye'nin denizaşırı bir vilayetidir' ifadesine açıklık getirdi. Söylenen sözün Avrupa Birliği'nin Kıbrıs'a karşı tutumuna yönelik söylenmiş bir söz olduğunu ifade ederek Türkiye'nin Kıbrıs'a ne kadar bağlı olduğunu göstermek için vurgulanmış cümlelerin bir kısım medya tarafından çarpıtılarak Kuzey Kıbrıs halkını rencide edecek şekilde servis edildiğini ifade etti.

kalan karakter 1000

FREEMAN FREEMAN

ÖZÜR DİLEMEYİ GEREKTİRECEK BİR YAKLAŞIM DEĞİL AKSİNE KUZEY KIBRIS TÜRKİYENİN 82 Cİ VİLAYETİ YAPILMALIDIR. MADEM RUMLAR KALLEŞ O ZAMAN KIBRIS TÜRKİYEYLE BİRLEŞİR OLUR BİTER.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır2
cevapla 28.04.2017 15:55
türk türk

kıprıs bir parçamız vilayette olsa önemli değil. bence 82 ilimiz olsa daha iyi olur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 28.04.2017 12:00
KIBRISLI,,,ÖMER KIBRISLI,,,ÖMER

ALLAH C,C HU ONLARI ÇARPACAĞI İÇİN ,,,ÇARPIK DAVRANIYORLAR ,,BEKLENEN SON ONLARA İYİ GELECEK ,,

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 28.04.2017 10:57
Chepni_Nihat Chepni_Nihat

Kesinlikle yiğit bulutun kötülenen manada söylemediği açık, fakat KKTC li vatandaşlarımız da öyle her sözle alınmasınlar, yiğit bulutun yerinde olsam ben daha katı konuşur,KKTC vatandaşlarımıza da serzeniş te bulunurdum. Bu vatandaşlarımız , soydaşlarımızda da kabahat yok değil, geçmişi unutmuş gibi halen İngiliz kültürünü yaşadıklarını gördüm ne yazık ki, 5 yıl kaldım, erkekler mağazalar, dükkan önlerinde kafelerde tavla oynuyor, kadınlar çalışıyor, üretim yok, üretme çabası yok, yaşam şekilleri İngiliz kültürünü benimsemiş gibi, zaten bir ingiliz e bir İsrailiye Türklerden daha fazla önem veriyorlar Türk olarak bana 5 liraya verdiğini İngiliz turiste 3 lira ya veriyor en çok bu bana koymuştu. Bunlara dikkati çekmek isterim. Tabbi sözüm söylediğim gibi hareket eden yada düşünen KKTC li soydaşlarımıza. Geçmişi tekrar şöyle gözden geçirsinler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 28.04.2017 08:42
nuran nuran

kıbrıs yavru vatan, türkiye anavatan sa , türkiye kıbrısa heryıl mali destek yapıyorsa sayın yiğit'in böyle bir benzetme yapması abesle iştigal değildir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 28.04.2017 08:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.