Murat Yıldırım'ın sunduğu Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran Osmanlı sorusu: Hangi iki Osmanlı padişahı kardeştir?

14.08.2019 11:03

Murat Yıldırım'ın sunumuyla izleyici karşısına çıkan Kim Milyoner Olmak İster, yarışma tarihi boyunca sorulan birbirinden güzel sorularla gündem olmayı başardı. Kim Milyoner Olmak İster'de çok konuşulan sorulardan bir tanesi de "Hangi iki Osmanlı padişahı kardeştir?" sorusu oldu. Kardeş olan iki Osmanlı padişahının sorulduğu soruda şıklar A- I. Abdülhamid ve 2. Abdülmecid, B- 1. Abdülhamid ve II. Abdülhamid, C- Abdülaziz ve II. Abdülhamid, D- Abdülmecid ve Abdülaziz olarak verildi. Peki çok konuşulan "Hangi iki Osmanlı padişahı kardeştir?" sorusunun cevabı neydi? İşte Murat Yıldırım'ın sunumuyla ekranlara gelen Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran soru ve cevabı...


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.