İşte CHP'nin siyasi saldırılara çifte standardı

22.04.2019 16:58


CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün Hakkari'de şehit olan Yener Kırıkçı'nın cenaze töreninde şehit ailesinin yakınları tarafından saldırıya uğradı.

SİYASİLERDEN BİRBİRİ ARDINA KINAMA MESAJLARI
Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı sonrası siyasilerden birbiri ardına kınama mesajları yayınlanırken, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Saldırıda bulunan şahısların gözaltına alınarak mahkemeye sevk edildi.

Türkiye Kemal Kılıçdaroğlu'nun şehit cenazesinde uğradığı saldırıyı konuşuyor. Bu saldırı akıllara dönemin Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın Kayseri'de şehit cenazesinde uğradığı saldırıyı getirdi.

İŞTE CHP'NİN SİYASİ SALDIRILARA ÇİFTE STANDARDI
Bu saldırının ardından CHP'nin Sözcü'sü "Yumruk Terapisi" manşeti atarak Bakan Yıldız'ın uğradığı saldırıya adeta destek vermişti. Benzer bir saldırı ise dönemin Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ'a yapılmıştı. Hacı Bektaş Veli Anma Törenlerinde saldırıya uğrayan Bekir Bozdağ'a yumruklu saldırıda bulunan Hüseyin Satı'yı CHP'li Umut Oran alnından öperek teselli etmişti.

TARİHTEN O GÖRÜNTÜLER
Sana saldırı iyi bana saldırı kötü olarak mı görülüyor? Bunu anlamak için tarihin tozlu sayfalarına bakmak yeterli. Başkan Erdoğan ve AK Partililere yönelik düzenlenen propagatif saldırılarda ise muhalefette bulunan siyasi liderlerin verdikleri mesajlar ise düşündürücü. Geçmiş olsun dileklerini iletmekle yetinen siyasi liderler bu propagatif saldırıları kınamadı. Bununla da yetinmeyen Kılıçdaroğlu, 'Rüzgar eken fırtına biçer' ifadesini kullanarak büyük bir skandala imza atmıştı. İşte Tarihten o görüntüler...

SÖZCÜ'NÜN UTANÇ MANŞETİ!
Türkiye Kemal Kılıçdaroğlu'nun şehit cenazesinde uğradığı saldırıyı konuşuyor. Bu saldırı akıllara dönemin Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın Kayseri'de şehit cenazesinde uğradığı saldırıyı getirdi. Bu saldırının ardından CHP'nin Sözcü'sü "Yumruk Terapisi" manşeti atarak Bakan Yıldız'ın uğradığı saldırıya adeta destek vermişti. Benzer bir saldırı ise dönemin Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ'a yapılmıştı. Hacı Bektaş Veli Anma Törenlerinde saldırıya uğrayan Bekir Bozdağ'a yumruklu saldırıda bulunan Hüseyin Satı'yı CHP'li Umut Oran alnından öperek teselli etmişti.

SÖZCÜ GAZETESİ ŞEHİT CENAZESİNDE SALDIRIYA UĞRAYAN BAKAN İLE DALGA GEÇMİŞTİ
20 Nisan 2010 tarihinde Kayseri'de bir şehit cenazesinde saldırıya uğrayan dönemin Enerji Bakanı Taner Yıldız'ı ziyaret eden Erdoğan saldırı hakkında bilgi almıştı. Bu fotoğrafı alaycı bir üslupla manşetine taşıyan CHP'nin Sözcü gazetesi "Yumruk Terapisi" başlığı atmayı tercih etmişti. Kılıçdaroğlu'nun uğradığı çirkin saldırı CHP medyasının iki yüzlülüğünü bir kez daha gözler önüne serdi.

CHP'Lİ UMUT ORAN BEKİR BOZDAĞ'A SALDIRAN KİŞİYİ ALNINDAN ÖPTÜ
Benzer bir saldırı 2013 yılında Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a yönelik gerçekleştirilmişti. Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı Hacı Bektaş Veli anma törenlerinde Bekir Bozdağ, Hüseyin Satı isimli bir şahsın saldırısına uğramıştı. Yüzüne ve göğsüne darbe alan Bozdağ, güvenlik görevlileri tarafından bölgeden uzaklaştırılmıştı. Bu saldırının ardından Kemal Kılıçdaroğlu bir açıklama yapmamayı tercih etti. Dahası CHP'li Umut Oran'ın saldırgan Hüseyin Satı'yı alnından öpen ve teselli eden görüntüleri günlerce Türkiye gündemini meşgul etmişti.

KILIÇDAROĞLU BEKİR BOZDAĞ'A YAPILAN SALDIRIYI KINAMAMIŞTI!
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a yapılan bu çirkin saldırı CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun gözleri önünde gerçekleşmişti. Saldırının ardından kürsüye çıkan Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a yönelik bu çirkin saldırı hakkında tek kelime etmedi. Bozdağ, saldırının ardından sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımda "Kılıçdaroğlu'nun Hacı Bektaş konuşmasında şahsıma yapılan saldırıya hiç değinmemesi/kınamaması, saldırıdan daha fazla üzmüştür." dedi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.