CHP’den 27 Mayıs 1960 askeri darbesine açık destek! İşte belgesi

28.12.2018 09:54

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimine "kontrollü darbe" diyen ve darbe gecesi arazi olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yönettiği partinin geçmişine ışık tutan bir belge gün ışığına çıktı! Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 27 Mayıs 1960 darbesine verdiği desteğin belgesi ortaya çıktı. 1962 yılına ait ıslak imzalı olan ve CHP tarafından hazırlanan beyannamede 27 Mayıs darbesinin milli bir devrim olduğu iddia ediliyor. Uzmanlar bu belgenin bir utanç vesikası olduğunda hemfikir! İşte o belge ve haberin tüm ayrıntıları…


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.