• Anasayfa
  • Web TV
  • Başbakan Binali Yıldırım "Rusya ile mesele tatlıya bağlanmıştır"

Başbakan Binali Yıldırım "Rusya ile mesele tatlıya bağlanmıştır"

28 Haziran 2016, Salı

Başbakan Binali Yıldırım katıldığı televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Rusya'ya gönderilen mektupla ilgili konuşan Başbakan Yıldırım; "mektubun içeriği çok açık. Biz üzüntülerimizi ifade ediyoruz ve burada hayatını kaybedenlerin ailelerden acılarını paylaştığımızı söylüyoruz. Gerek tazminat vereceğimizi ifade ediyoruz ve bu ilişkilerin bundan sonra normale dönmesi gerektiğini ifade ediyoruz. Karşı tarafta bunu uygun buluyor, onaylıyor." dedi.


İsrail'le mutabakata varılmasını değerlendiren Binali Yıldırım; "Dışişleri müsteşarımıza yetki verildi yarın imzalanacak. Bizde ve İsrail'de onay süreci var. Büyükelçileri tayin edip göndermek için bu onay süreçlerini beklememiz gerekmiyor. Hazırlıklar yapılıyor. Büyükelçilikler belirlenmiş olacak, atamaları yapılmış olacak ve normal çalışmaya başlayacaklar. Bunlar en fazla bir yada iki haftada olacak. Tabi ondan sonra çeşitli ziyaretler talebe göre düzenlenebilir." şeklinde konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.