51'inci ATAK T129 helikopteri TSK'ya teslim edildi

31.08.2019 21:26

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye'nin terörle mücadelede gücüne güç katan ATAK T129 helikopterinin 51'incisini de Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildiğini duyurdu.


Türkiye'nin terörle mücadelede gücüne güç katan ATAK T129 helikopterinin 51'incisi de Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla 51'inci ATAK T129 helikopterinin Kara Kuvvetleri'ne teslim edildiğini duyurdu.

İsmail Demir'in açıklaması şu şekilde;

"Yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirilen operasyonlarda güvenlik güçlerimize yakın hava desteği veren T129 Atak helikopterimizin 51'incisini Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim ettik. T129'un motorunu yerlileştirmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. "

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.