Yasağa rağmen şoke eden görüntüler! Salgının başından beri böylesi olmamıştı

Yasağa rağmen şoke eden görüntüler! Salgının başından beri böylesi olmamıştı
01.07.2020 18:18

İstanbul'daki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı, koronavirüs salgının başlamasından bu yana en yoğun gecesini yaşadı. Yasağa rağmen asker uğurlamak için binlerce kişi toplanırken, ortaya çıkan görüntüler "pes" dedirtti.


15 Temmuz Demokrasi Otogarı koranavirüs salgının başlamasından bu yana en yoğun gecesini yaşadı.

SOSYAL MESAFE KURALI UNUTULDU

Asker uğurlamasına gelen on binlerce kişi otogar girişinde uzun araç kuyrukları oluşturdu. Otogarın içi de dışından farklı değildi. Binlerce kişi sosyal mesafe kuralarını unutarak harekete hazırlanan otobüslerin çevresini doldurdu. Otogardaki kalabalık gece boyu devam etti. Koranavirüs salgınının başlamasıyla birlikte sessizliğe bürünen 15 Temmuz Demokrasi Otogarı eski günlerine geri döndü.

YAYA OLARAK OTOGARA GİRDİLER

Akşam saat 22.00'den sonra yakınlarını uğurlamak için Bayrampaşa'ya doğru hareket eden asker konvoyları otogar girişinde kilometrelerce uzunlukta kuyruk oluşturdu. Otogara araçlarıyla giremeyeceklerini anlayan İstanbullular araçlarını bırakarak yaya olarak otogarın içinde girdi.

Otogarın içinde sosyal mesafe kuralını unutarak otobüslerin çevresinde toplanan binlerce kişilik kalabalık zaman zaman İstiklal marşı okudu ve "En büyük asker bizim asker" diye bağırdı. Otogardaki insan yoğunluğu gece boyunca artarak devam etti.