Kreşte çocuklara şiddete 52 yıl hapis (Video)

Kreşte çocuklara şiddete 52 yıl hapis (Video)
31.08.2019 13:51

Samsun'un Çarşamba ilçesi Sungurlu Mahallesi'ndeki özel bir kreşte çocuklara şiddet uygulandığı gerekçesiyle hazırlanan iddianame ortaya çıktı. Dört sanık hakkında 21 ile 52 yıl arası hapis cezaları isteniyor. İddianamede şiddetin ve kötü muamelenin boyutu ile ilgili çarpıcı bilgiler var.


Samsun'un Çarşamba ilçesi Sungurlu Mahallesi'ndeki özel bir kreşte öğrenim gören yaklaşık 35 minik öğrenciden bazıları, kreşte görevli öğretmenler tarafından terlik ve tekmeyle şiddete maruz kaldı. Bir çocuğun ailesin "Kreşte öğretmen bizi dövüyor" demesinin ardından, ailenin polise bildirdiği ihbar üzerine kreşle ilgili soruşturma açıldı. Çarşamba İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği ekiplerince yürütülen soruşturma kapsamında, kreşe ait güvenlik kameraları inceleme altına alındı. Polis güvenlik kameralarını incelediğinde kan donduran görüntüler buldu. Görüntülerde görevlilerin, yaşları 4 ila 6 arasında olan küçük çocuklara şiddet uyguladığını tespit eden ekipler, M.K.K, S.Ö., G.Ş. ve S.K. isimli öğretmenleri gözaltına aldı. Şiddetin uygulandığı kreş ise belediye yetkilileri tarafından evrak eksikliği tespit edilerek süresiz olarak kapatıldı.

Olayla ilgili hazırlanan iddianamede dört sanık hakkında 21 ile 52 yıl arası hapis cezaları isteniyor. İddianamede şiddetin ve kötü muamelenin boyutu ile ilgili çarpıcı bilgiler var.