Kuruluş Osman 'The Ottoman' adıyla dünya listelerini altüst etti!

Kuruluş Osman 'The Ottoman' adıyla dünya listelerini altüst etti!
09.01.2020 14:53

Atv'nin bu sezon yayına başlayan 'Kuruluş Osman' dizisi, yurt dışına açıldığı 'The Ottoman' adıyla dünyanın en büyük içerik fuarı olan Mipcom'un lanse ettiği The Wit List'in Aralık ayı seçkisine girdi. Listedeki tek Türk yapımı olan 'Kuruluş Osman'dan; Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu Osman'a odaklanan, aktör Burak Özçivit'in oynadığı dönem dizisi olarak bahsedildi.


Atv'nin dev prodüksiyonlu dizisi Kuruluş Osman dünya listelerini altüst etti! The Wit List'e girip en çok konuşulan yapımlar arasında yer alan Kuruluş Osman'dan, 'Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluşuna odaklanan dönem dizisi' olarak bahsedildi.

THE WIT HAZIRLADI

Atv'nin bu sezon yayına başlayan 'Kuruluş Osman' dizisi, yurt dışına açıldığı 'The Ottoman' adıyla dünyanın en büyük içerik fuarı olan Mipcom'un lanse ettiği The Wit List'in Aralık ayı seçkisine girdi.

Listedeki tek Türk yapımı olan 'Kuruluş Osman'dan; Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu Osman'a odaklanan, aktör Burak Özçivit'in oynadığı dönem dizisi olarak bahsedildi.

Öte yandan bu yapımların Instagram'daki takipçi sayılarına göre düzenlenen Wit Social List'e göre 'Kuruluş Osman' ilk sırada yer alıyor. Dizinin 12 Aralık itibariyle 192 binden fazla aboneye sahip olduğu belirtildi. 'Kuruluş Osman'ın atv tarafından yönetilen Instagram sayfasının şu anki takipçi sayısı ise 257 bin. 'Kuruluş Osman'ın sinema veri tabanı iMDB'deki puanı ise 7.3.