Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Televizyon
 • 12.04.2021 08:00
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 12.04.2021 16:29
ABONE OL

SON DAKİKA: VAV TV yayın hayatına başladı! Gerçek bilgi doğru yorum bu kanalda

Son dakika haberi! 'nın yeni kanalı VAV TV, yayın hayatına başladı. Yola "Gerçek bilgi, doğru yorum" sloganıyla çıkacak VAV TV, izleyiciye merhaba dedi. Tematik Kanallar Başkanı Abdulhalik Çimen, "Dinimizin hikmet dolu güzelliğini, medeniyetimizin zenginliğini anlatacağız." yorumunda bulundu. Öte yandan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ilk yayın gününde VAV TV'ye konuk oldu. Erbaş, "11 ayın sultanı ayların efendisi Ramazan ayına VAV TV'nin açılışıyla girmiş olmak da hakikaten milletimiz için çok önemli bir kazanım." açıklamasında bulundu.

VAV TV yayın hayatına başladı!

Turkuvaz Medya'nın yeni kanalı VAV TV, yayın hayatına başladı. Yola "Gerçek bilgi, doğru yorum" sloganıyla çıkacak VAV TV, izleyiciye merhaba dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, VAV TV canlı yayınına katıldı. Ali Erbaş, "Öncelikle hepinize hayırlı günler diliyorum. Ramazan ayınız mübarek olsun. Tüm milletimiz için İslam alemi için hayırlara vesile olsun diyorum. Bu mübarek günde 11 ayın sultanı ayların efendisi Ramazan ayına VAV TV'nin açılışıyla girmiş olmak da hakikatten milletimiz için çok önemli bir kazanım." dedi.

VAV TV ÇOK ÖNEMLİ BİR VAZİFE YERİNE GETİRECEKTİR
Erbaş, "Çünkü bu televizyon şu ana kadar takip edebildiğim yani televizyonla ilgili tanıtımlardan anladığım kadarıyla İslam'ı anlatacak medeniyet birikimlerimizi insanlarımızla buluşturacak çok önemli bir vazife yerine getirecektir." ifadelerini kullandı.

Turkuvaz Grubu Tematik Kanallar Başkanı Abdulhalik Çimen, "Dinimizin hikmet dolu güzelliğini, medeniyetimizin zenginliğini anlatacağız." yorumunda bulundu.BİR ANADOLU MEDENİYETİNİN TELEVİZYONU OLACAĞIZ
Kanalın kuruluş amacı ve hedeflerini tüm detaylarıyla SABAH'a anlatan VAV TV Genel Müdürü Abdulhalik Çimen, "Bir Anadolu medeniyetinin televizyonu olacağız. Dinimizin hikmet dolu güzelliğini, medeniyet ve coğrafyamızın zenginliğini, kültür ve sanatımızın inceliğini VAV TV'de anlatacağız" dedi.FARKLI PROGRAM ZENGİN İÇERİK
İnançlarımızla ve değerlerimizle örtüşen bir yayın politikası izlemeyi hedefleyen VAV TV'nin temel referansı Kur'an-ı Kerim olacak. Deneyimli ekibi ve çeşitli programlarıyla izleyici karşısına geçmeye hazırlanan VAV TV; 24 saat yayın yapacak ve Kur'an, dini sohbet, fikir, kültür-sanat, belgesel gibi birbirinde
   MEDENİYETİMİZİN ZENGİNLİĞİNİ ANLATACAK
   VAV TV'nin Ramazan ayının ilk günü yayına gireceğini belirten VAV TV Genel Müdürü Abdulhalik Çimen şöyle dedi:

   Dinimizin hikmet dolu güzelliğini, medeniyet ve coğrafyamızın zenginliğini, kültür ve sanatımızın inceliğini güzel konuklarla anlatacağız. Selçuklu'dan Osmanlı'ya, Osmanlı'dan da bugünkü Türkiye Cumhuriyeti'ne kadar bütün birikimlerimizi şahsiyet ve eserleriyle anlatmaya çalışacağız. Bir Anadolu medeniyetinin televizyonu olacak. Anadolu, doğu ve batı medeniyetleri arasında sıkışmış bir yerde değildir. Anadolu bu iki medeniyeti de reddetmeyen bizzat bu iki medeniyet arasında merkez konumdadır.   Yayınlarımızda hiçbir şekilde siyasi içerikler olmayacak. Kültür mirasımızın yeniden ihya ve inşasını önceleyen içerikler olacak. VAV TV'nin stüdyosuna Ayasofya konseptini uyarladık, muhteşem oldu, stüdyomuz için uygulanan sanatsal perspektif, barko sistemi ve ışık düzeni dünyada ilk. 24 saat yayın yapan canlı ve dinamik bir kanal olacak. Her gün 2 saat boyunca ülkemizin altın sesleri olarak gördüğümüz hocalarımız tarafından mukabele okunacak. Dinimizi, Kuran-ı Kerim'i ve sevgili peygamberimizi, peygamberlerimizi, sahabeyi en açıklayıcı şekilde anlatacağız. Yayınlarımızda ehlisünnet bakış açısı merkez olacak.


   Soru-cevap şeklinde izleyicilerimizin kafalarındaki soru işaretlerini giderecekleri programlarımız olacak. Tarihe yolculuk yapacağız. Programlarımızda konularında ve dallarında uzman hocalarımız olacak. Tarih başta olmak üzere; edebiyat, düşünce. sanat tarihi, psikoloji, sosyoloji, sağlık, musiki, sanat ve hat sanatı programlarımız olacak. İslam ve Türk medeniyetinin bütün birikimlerini halkımıza anlatacağız.

   Dinimizi ve kültürümüzü, tarihimizin değerlerini ve şahsiyetlerini, mimarisini, edebiyatını, en duru haliyle aktaracağız. Herkese hitap edeceğiz. Türkiye'deki bütün cemiyetlere, sosyal dokulara hitap edeceğiz.   VAV TV herkesin buluşma noktası olacak. VAV Radyo ve VAV TV Yönetim Kurulu Başkanvekilimiz Sayın Serhat Albayrak'ın çok istediği ve kıymet verdiği bir projedir. Bize liderlik etmesi ve desteğiyle VAV TV, hem grubumuza hem de televizyon yayıncılığına yeni bir soluk getirecektir. uzun ve ince bir yola çıkıyoruz, Allah ahir ve akıbetimizi hayır eylesin, ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa hayırlar getirsin inşallah.

   VAV TV MODERATÖRÜ HİKMET ÖZTÜRK: Güzel dinimizi anlatacak bir kanal olarak kuruyoruz. Referansımız ise Kur'an-ı Kerim ve sünnet. Bazen Kudüs'te canlı yayın yapıp Kudüs'ü anlatacağız, bazen Endülüs'e gideceğiz, bazen de İtalya'da bir Türk köyünü anlatacağız. Ayrıştırmayacağız insanlara müjdeleyeceğiz.

   VAV TV GÖRSEL MÜDÜRÜ MURAT AKTAŞ: Stüdyomuz 500 metrekare, son teknoloji ile donatılmış 4K yayıncılık olacak. Çok çeşitlilik var. 33-34 tane içyapım program var. Belgeseller, filmler, çizgi filmler olacak. Çok versiyonlu bir stüdyomuz olacak. Dış çekimlerimiz olacak.     VAV TV YAYIN MÜDÜRÜ MECİT OYAR: Kanalımız insanı inşa eden bir medeniyet projesidir. Kalbi selim, aklıselim, zevki selim kültürümüzü yansıtmak istiyoruz değerli hocalarımızla birlikte. Güzel bir yolculuğa çıktık. İnşallah ülkemizin milletimizin değerli birikimleriyle ekranlara yansıtırız bu birikimleri.

     VAV TV'NİN EKRAN YÜZLERİNDEN İLAHİYATÇI PROF. DR. EKREM DEMİRLİ: Yapacağımız programlarla Anadolu'nun entelektüel birikimimizi ortaya koyacağız. Müspet bir dille medeniyetimizin yüksek ahlakını ve insan sevgisini insan hikâyeleri ile anlatacağız. Hangi konu olursa olsun gerçek bilgi ve doğru yorum peşinde olacağız.     TASARIMCI ERSİN TUNÇAY: Tasarıma başlarken Ayasofya'yı ancak simgesel anlamlarda taklit etmeliyiz diye düşündük. Her bir revağı sadece ışık kutusu ile tanımladık. Ardından orta kubbeyi aslına uygun ama genel tanımlamaları yine ışık ile yaptık. Her sene mutlaka ziyaret ettiğim Ayasofya'nın en akılda kalan özelliği hat levhalarıdır. Onları çok değiştirmeden kullandık.

     EKRANDA KİMLER OLACAK?
     Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Prof. Dr. Ekrem Demirli, Prof. Dr. Mim Kemal Öke, Prof. Dr. Recep Şentürk, Prof. Dr. İsmail Güleç, Prof. Dr. Kerim Buladı, Prof. Dr. Tahsin Görgün, Prof. Dr. Necdet Subaşı, Prof. Dr. Zekeriya Güler, Prof. Dr. Ali Rıza Temel, Prof. Dr. Hüseyin Kayapınar, Dr. Kamil Yaşaroğlu, Prof. Dr. Vehbi Baysan ve Mesut Uçakan


     VAV TV NASIL İZLENİR?
     Digiturk: Kanal 67
     D-Smart: Kanal 55
     Tivibu: Kanal 56
     TV+: Kanal 43
     Kablo TV: Kanal 45
     Vodafone TV: Kanal 65
     Uydu: Türksat 4A Frekans: 11999 MHz Polarizasyon: Dikey (Vertical) Sembol Oranı (Symbol Rate): 11.666 Mbaud FEC: ¾

     TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN