Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Televizyon
  • 12.04.2021 16:09
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 12.04.2021 16:09
ABONE OL

Nihat Hatipoğlu iftar sahur programı saat kaçta hangi kanalda? ?

? Nihat Hatipoğlu iftar sahur programı saat kaçta hangi kanalda? Ramazan ayının klasiği haline gelen Nihat Hatipoğlu programının ne zaman yayınlanacağı merak ediliyor. Programın hangi kanalda ve saat kaçta olduğu merak ediliyor. Nihat Hatipoğlu iftar sahur programını izlemek isteyen Nihat Hatipoğlu hangi kanalda sorusuna yanıt arıyor.

Nihat Hatipoğlu iftar sahur programı saat kaçta hangi kanalda? Nihat Hatipoğlu hangi kanalda?

Nihat Hatipoğlu hangi kanalda? Nihat Hatipoğlu iftar sahur programı saat kaçta? Ramazan ayında yıllardır ekranlardaki yerini alan ve bir ekran klasiği halini gelen Nihat Hatipoğlu'nun 2021 yılında hangi kanalda program yapacağı merak ediliyor. Nihat Hatipoğlu hangi kanalda sorusuna yanıt aranıyor. İşte merak edilen sorunun yanıtı!

NİHAT HATİPOĞLU HANGİ KANALDA?

Nihat Hatipoğlu tarafından sunulan Ramazan programları, tüm Ramazan boyunca iftar ve sahurlarda olacak. ATV ekranlarında yayınlanacak olan programın ilk bölümü 13 Nisan akşamı saat 19.20'de başlarken sahur programı da 02.45'te başlayacak.

NİHAT HATİPOĞLU KİMDİR?

Diyarbakır'da 11 Mayıs 1955 tarihinde dünyaya gelen Nihat Hatipoğlu, Siirt ve Malatya'da ilkokulu tamamladı. 1975'te Uşak İmam Hatip Lisesi'ni ve Uşak Lisesi'ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni tamamladı. Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında Kur'an-ı Kerim'in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında da Doçent oldu. 2012 yılında ise Profesör oldu. 1985-1987 yılları arasında Mısır'da Arapça üzerine eğitim gördü. İmam Hatip, Kur'an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. 11 Mart 2017 tarihi itibarıyla YÖK üyeliğine getirildi. Şu anda ise Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nde Kurucu Rektör olarak görev yapmaktadır.

Nihat Hatipoğlu, ulusal televizyon kanallarında dini programları hazırlayıp sunmaya 5 yıl Kanal A'da program yaparak başladı. Ayrıca Ankara'da yayın yapan iki yerel radyoda (Arifan radyo, Hedef radyo) 10 yıldan bu yana aralıksız olarak haftalık yayınlarına halen devam etmektedir. 2004 yılında Ramazan ayında Flash TV'de, 2005 Ramazan ayında Star TV'de Sahur programını hazırlayıp sundu. 2005 yılında Star TV'de Dosta Doğru programı sundu. 2005-2010 yılları arasında Ramazan ayı süresince Star TV'de İftar ve Sahur Programlarını sundu.

Radyo ve televizyon izleyicileri İftar ve Sahur programlarını birinci olarak seçti.[kaynak belirtilmeli] Programları Türkiye'de birçok radyoda yayınlanmaktadır. Halen atv'de haftalık programları devam etmektedir. Kırk civarında yayınlanmış Kaset, CD, VCD'si bulunmaktadır. Yurt içinde ve yurt dışında seri konferansları devam etmektedir. Yazı Makaleleri, Panel, Diyanet Dergisi, İslami Araştırmalar ve benzeri dergilerde yayınlandı.

18 Ocak 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'ne rektör olarak atandı.