Bugünkü
Takvim
  • Televizyon
  • 23.03.2020 22:06
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 23.03.2020 22:08
ABONE OL

Bazı parfümlerde kullanılan ve kokunun kalıcı olmasını sağlayan ambergris maddesi hangisinden elde edilir?

Bazı parfümlerde kullanılan ve kokuyu sabitleyip daha da kalıcı olmasını sağlayan ambergris maddesi hangisinden elde edilir sorusu bu akşam Kim Olmak İster'de yarışmacıya soruldu. Pazartesi ve cumartesi günleri izleyici karşısına çıkan yarışmada, yarışmaya sorulan bu soru izleyiciler tarafından merakla araştırılmaya başlandı. Peki, merakla araştırılan bu sorunun yanıtı nedir? İşte merakla araştırılan o sorunun şıkları ve cevabı

Kim Milyoner Olmak İster'de dikkat çeken soru!

Ekranların büyük bir merakla takip edilen yarışma programı Kim Olmak İster bu akşam yeni bölümüyle izleyicisiyle buluşuyor. Dünyanın ve Türkiye'nin en çok kazandıran yarışma programında sorulan soru özellikle bu saatlerde izleyiciler tarafından merakla araştırılıyor. Yarışmacının cevap vermekte zorlandığı soruda, "Bazı parfümlerde kullanılan ve kokuyu sabitleyip daha da kalıcı olmasını sağlayan ambergris maddesi hangisinden elde edilir?" ifadelerine yer verildi. İşte o soru, şıkları ve cevabı

KİM MİLYONER OLMAK İSTER'DE DİKKAT ÇEKEN SORU

Soru: Bazı parfümlerde kullanılan ve kokuyu sabitleyip daha da kalıcı olmasını sağlayan ambergris maddesi hangisinden elde edilir?

A: İspermeçet balinası dışkısı

B: Komodo ejderi salyası

C: Afrika kurbağası teri

D: Salyangoz mukusu

Doğru cevap: A: İspermeçet balinası dışkısı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.