Bugünkü
Takvim
  • Televizyon
  • 11.12.2019 20:04
  • Son Güncelleme: 11.12.2019 20:04

nerede çekiliyor? Kuruluş Osman'ın çekildiği yer nerede? İşte oyuncuları

ATV ekranlarının iddialı prodüksiyonuyla dikkat çeken dizisi bu akşam 4. bölümüyle izleyici karşısına çıkıyor. Yayınlanan bölümleriyle milyonlarca izleyiciyi ekran başına kilitleyen Kuruluş Osman'ın nerede çekildiği merak konusu oldu. Diziyi ekranları başında takip eden izleyiciler ise arama motorlarında "Kuruluş Osman dizisi nerede çekiliyor?" sorusuna yanıt arıyor. Peki, Kuruluş Osman'ın çekildiği yer nerede ve seti hangi ilde? İşte dizinin oyuncuları...

Kuruluş Osman nerede çekiliyor?

Osmanlı Devleti'nin kuruluşunu ve devletin kurucusu Osman Gazi'nin hayatını anlatan Kuruluş Osman yayınlanan her bölümüyle milyonları ekran başına kilitliyor. Kısa sürede büyük beğeni toplayan Kuruluş Osman dizisinin nerede çekildiği izleyiciler tarafından merak ediliyor. Yeni bölümü ekranları başından takip edenler Kuruluş Osman nerede çekiliyor sorusuyla ilgili araştırma yapıyor. Peki, Kuruluş Osman'ın çekildiği yer nerede? İşte diziye dair merak edilenler...

KURULUŞ OSMAN DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Kuruluş Osman dizisi çekimleri, İstanbul'un Beykoz ilçesine bağlı Riva bölgesinde, 360 dönüm arazi üzerine kurulan platoda yapılıyor. Dizide 40 ana cast oyuncusu yer alıyor. Dizinin çekildiği platoda, titizlikle hazırlanan kaleler, hamamlar, camiler, klişeler ve hanlar yer alıyor. Avrupa'nın en büyük platolarından kabul edilen yerde şu an 60 ayrı marangoz görev yapıyor. Ayrıca, yaklaşık 1500 kişinin görev aldığı dizi setinde bir de yapay göl yer alıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.