Bugünkü
Takvim
  • Televizyon
  • 02.12.2019 21:24
  • Son Güncelleme: 02.12.2019 21:26

Sengoku Dönemi, Edo Dönem, Meiji Dönemi başlıkları hangi ülkenin tarihini anlatıyor?

Her hafta pazartesi ve cumartesi günleri saat 20.00'de ATV'de izleyicisiyle buluşan Kim Olmak İster'de yarışmacıya izleyicilerin dikkat çeken bir soru soruldu. Yarışmacıya yöneltilen soruda, "Okuduğunuz tarih kitabında Sengoku Dönemi, Edo Dönem, Meiji Dönemi gibi başlıklar varsa hangi ülkenin tarihi anlatılıyordur?" ifadelerine yer verildi. İşte merakla araştırılan o sorunun yanıtı...

Kim Milyoner Olmak İster'de dikkat çeken soru!

Türkiye'nin en çok kazandıran yarışma programı Kim Olmak İster'de bu akşam yarışmacıya izleyiciler tarafından merak edilen bir soru yöneltildi. Yarışmacının cevap vermekte zorlandığı soruda, "Okuduğunuz tarih kitabında Sengoku Dönemi, Edo Dönem, Meiji Dönemi gibi başlıklar varsa hangi ülkenin tarihi anlatılıyordur?" ifadelerine yer verildi. İşte o soruya dair detaylar…

MİLYONER OLMAK İSTER'DE DİKKAT ÇEKEN SORU

Soru: Okuduğunuz tarih kitabında Sengoku Dönemi, Edo Dönem, Meiji Dönemi gibi başlıklar varsa hangi ülkenin tarihi anlatılıyordur?

A: Çin

B: Hindistan

C: İran

D: Japonya

Doğru cevap: D: Japonya

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.