Bugünkü
Takvim
  • Televizyon
  • 20.11.2019 19:59
  • Son Güncelleme: 20.11.2019 21:48

tarihte kimdir? Gündüz Alp tarihte nerede ve ne zaman öldü? İşte hayatı...

Bu akşam ATV ekranlarında dizisi saat 20.00'de ilk bölümüyle izleyici karşısına çıkıyor. Dizide dikkat çeken karakterlerden birisi de oldu. Tarihte Ertuğrul Gazi'nin oğlu ve Osman Bey'in ağabeyi olan Gündüz Alp'in hayatı izleyiciler tarafından araştırılıyor. Ertuğrul Gazi'nin oğlu sorusu bu kapsamda çok araştırılan arasında yer alıyor. Peki, Gündüz Alp tarihte nasıl ve ne zaman öldü? İşte hayatı...

Kuruluş Osman Gündüz Alp tarihte kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde dikkat çeken tarihi karakterlerden birisi de Gündüz Alp oldu. Ertuğrul Bey'in oğlu olan Gündüz Alp'in hayatı şu sıralar merakla araştırılıyor. Dizinin izleyicileri merakla Ertuğrul Gazi'nin Gündüz Alp kimdir sorusuna arama motorlarında yanıt arıyor. Peki, Gündüz Alp tarihte nasıl ve ne zaman öldü? İşte hayatına dair bilgiler...

GÜNDÜZ ALP TARİHTE KİMDİR?

Gündüz Alp veya Gündüzalp, Osmanlı Beyliği'nin kurucusu olan Osman Gazi'nin babası Ertuğrul Gazi'nin soyundan olup, çeşitli kaynaklara göre Ertuğrul Gazi'nin babası veya oğludur.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.