Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Televizyon
  • 19.11.2019 18:21
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 19.11.2019 18:21
ABONE OL

dizisinin Azize Günay'ı ? kaç yaşında, nerelidir?

dizisi bu akşam Kanal D ekranlarında başlıyor. Diziyi ekranları başında takip eden izleyiciler ise Azize oyuncuları hakkında araştırma yapıyor. Azize dizisinde Azize Günay karakterine ünlü oyuncu hayat veriyor. Peki, Azize dizisinin Azize Günay'ı ? , nerelidir? İşte merak edilen detaylar...

Azize dizisinin Azize Günay'ı Hande Erçel kimdir?

Kanal D ekranlarında bu akşam Azize dizisi saat 20.00'de ilk bölümüyle izleyici karşısına çıkıyor. Dizide dikkat çeken baş karakterlerden birisi de Azize Günay oldu. Dizide Azize Günay karakterini güzel oyuncu Hande Erçel canlandırıyor. İzleyiciler ise şimdi Azize dizisinin Azize Günay'ı Hande Erçel kimdir sorusuna yanıt arıyor. Peki, Hande Erçel kaç yaşında, nerelidir? İşte hayatı...

HANDE ERÇEL KİMDİR?

Hande Erçel 1993 tarihinde Balıkesir'in güzel yerlerinden biri olan Bandırma'da dünyaya gelmiştir. İlk olarak TRT ekranlarında yayınlanan Hayat Ağacı adındaki dizide oynamıştır. Oynamış olduğu Çılgın Dershane ismindeki gençlik dizisi oldukça beğenilmiş ve güzelliği ile göz doldurmuştur.

Çılgın Dershane Üniversite dizisinde Meryem karakteri ile ekranlara gelmiştir daha sonra Güneşin Kızları adlı dizide Selin Yılmaz karakterine hayat vermiştir.

2012 tarihinde Azerbaycan'da yapılmış olan Miss Civilization Of The World güzellik yarışmasına katılmıştır ve bu yarışmanın neticesinde ikinci olma başarısı sağlamıştır. Hande Erçel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk sanatları bölümünde eğitimine devam ediyor. 22 yaşında olan Hande Erçel yay burcudur.

Hande Erçel Güneşin Kızları adlı dizisi ile Yıldızı parlayan özel ödülüne sahip olmuştur. 42. Pantene Altın Kelebek ödüllerinde bu ödülü kazanmıştır.Yine 42. Pantene Altın Kelebek ödüllerinde en yakışan çift olarak güneşin kızların da Ali ile Selin olarak aday gösterilmiştir. 3. İTÜ Emös Başarı Ödüllerinde en iyi kadın dizi oyuncusu seçilen Hande Erçel bu ödülü Güneşin Kızları adlı dizideki rolüyle almıştır. 7. Medya ödüllerinde en iyi çıkış yapan kadın dizi oyuncusu olarak Güneşin Kızları dizisindeki rolüyle kazanmıştır.

Şu anda Kanal D'nin yeni dizisi Azize'de Azize Günay karakterini canlandırmaktadır.

HANDE ERÇEL'İN ROL ALDIĞI YAPIMLAR

Çalıkuşu
Hayat Ağacı
Çılgın Dershane Üniversitede
Güneşin Kızları
Aşk Laftan Anlamaz
Halka