Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Televizyon
  • 15.11.2019 19:13
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 15.11.2019 19:13
ABONE OL

'in kardeşi 'ı canlandıran ? kaç yaşında, nereli?

Beyaz perdede büyük beğeni toplayan Müslüm filmi bu akşam izleyici karşısına çıkıyor. Müslüm filminde 'in kardeşi 'ın hayatına da değiniliyor. Filmi ekranları başında takip eden izleyiciler Müslüm Gürses'in kardeşi Ahmet Akbaş kimdir sorusuna yanıt ararken Ahmet Akbaş'ı canlandıran sorusu hakkında da araştırmalarını sürdürüyor. Peki, kimdir? nereli?

Müslüm Gürses'in kardeşini oynayan Taner Ölmez kimdir?

Müslüm filmi bu akşam saat 20.00'de bir kez daha izleyicisiyle buluşuyor. Oyuncu kadrosunda Şahin Kendirci, Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Erkan Can, Taner Ölmez gibi isimlerin yer aldığı film beyaz perdede büyük ilgi çekmişti. Filmde hikayesine yer verilen Müslüm Gürses'in kardeşi Ahmet Akbaş'ın hayat hikayesi de merak konusu oldu. İzleyiciler özellikle bu saatlerde Müslüm Gürses'in kardeşini canlandıran Taner Ölmez kimdir sorusuna yanıt arıyor. İşte hayatı...

AHMET AKBAŞ'I CANLANDIRAN TANER ÖLMEZ KİMDİR?

Taner Ölmez, 9 Ağustos 1986'da İstanbul'da dünyaya geldi. Aslen Tuncelili olan Taner Ölmez, lise yıllarında aktif olarak tiyatroyla ilgilenmeye başladı. Lise eğitiminin ardından 2 yıl Bakırköy Belediye Tiyatrosu'nda çalışmasının ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'ne başladı.

Konservatuar eğitimine devam ettiği dönemde ''Gıyabettin'' karakterini canlandırdığı ''Kapalıçarşı'' projesiyle televizyon dizilerinde yer almaya başlayan Taner Ölmez, Ardından ATV'de yayınlanan ''İstanbul'un Altınları'' dizisinde rol aldı.

Taner Ölmez, 2012 yılında, Osman Sınav'ın yönetmen koltuğunda oturduğu ''Uzun Hikaye'' filmiyle beyazperdeye adımını attı. Taner Ölmez, aynı yıl Cevdet Mercan'ın yönettiği ''Kayıp Şehir'' dizisinde canlandırdığı ''Sadık'' karakteriyle dikkatleri üzerine çekti. 2013-2014 sezonunda Ali Bilgin'in yönettiği ''Medcezir'' dizisinde ''Mert'' karakterini canlandırdı.

Star TV'de yayınlanan ''Muhteşem Yüzyıl Kösem'' adlı dönem dizi projesinde 'Sultan Osman' rolüyle yer alan Taner Ölmez, aynı zamanda Tiyatro İn'in sahnelediği ''Katil Joe'' oyunundaki performansıyla 18. Afife Tiyatro Ödülleri'nde ''Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu'' ödülünü aldı. Onur Ünlü'nün yönettiği ''Kırık Kalpler Bankası'' sinema filminde başrol karakterlerden biri olan ''Osman'' rolüyle yeniden beyazperde de yer aldı.

2018 yılında Arabesk müziğin önemli isimlerinden Müslüm Gürses'in hayatının canlandırıldığı ''Müslüm'' sinema filminde sanatçının kardeşi "Ahmet" rolünü canlandıran Taner Ölmez, "Semaver ve Kumpanya-Yeniden" oyunuyla tiyatro çalışmalarına devam etti. Taner Ölmez, son olarak Blu TV'de yayınlanan 'Dudullu Postası' adlı internet dizisinde 'Tayfur' karakteriyle yer aldı.