Bugünkü
Takvim
  • Televizyon
  • 15.11.2019 18:59
  • Son Güncelleme: 15.11.2019 18:59

kimdir? 'in eşi ve kaç yaşında?

Oyuncu kadrosunda Şahin Kendirci, Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Erkan Can, Taner Ölmez gibi isimlerin yer aldığı Müslüm filmi bu akşam izleyici karşısına çıkıyor. Gerçek adı Aysel Kısa Akbaş olan 'un hayat hikayesi de merak konusu oldu. İzleyiciler özellikle bu saatlerde "?" sorusuna yanıt arıyor. Peki, 'in eşi ve kaç yaşında? İşte hayatı...

Müzik dünyasında "Müslüm Baba" olarak bilinen Müslüm Gürses'in hayatını anlatan Müslüm filmi izleyicisiyle bu akşam bir kez daha izleyicisiyle buluşuyor. Müslüm filminde Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur'un hayatına da değiniliyor. Filmi ekranları başında takip eden izleyiciler Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur kimdir sorusu hakkında araştırmaları sürüyor. İşte Muhterem Nur kaç yaşında ve nereli sorularının yanıtı...

MUHTEREM NUR KİMDİR?

Muhterem Nur; gerçek adı Aysel Muhterem Kısa'dır. 31 Aralık 1932 de Eski Yugoslavya şimdi ise Makedonya sınırları içinde olan Manastır şehrinde dünyaya gelmiştir. 16 yaşındaki annesini doğum esnasında kaybetti, babasını hiç tanımadı. "Anne" dediği teyzesi büyüttü onu.

Yugoslav hükümetinin Müslümanlara yaptığı aşırı baskıları altında kalan Manastır Türkleri arasında başlayan göçle birlikte oda çok küçük yaşlarında ailesinin geri kalanıyla Türkiye'ye göç etti. Diğer göçmenlerle birlikte önce Tekirdağ'a yerleştirildiler. Fakat tüm servetini Manastır'da bırakan ailesi yaşadığı zor şartlara daha fazla dayanamayıp 1942'de İstanbul Eyüp'te küçücük bir eve sığındılar. Yeni nüfus cüzdanıyla adı Aysel Muhterem, soyadı da Kısa oldu. Çocukluğu İstanbul - Eyüp'te geçti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.