Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Televizyon
  • 08.05.2019 22:47
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 09.05.2019 01:29
ABONE OL

'da kimdir? Kaç yaşında ve aslen nereli?

Çarşamba akşamlarının sevilen dizisi 'da bu hafta Ertuğrul Gazi, Arıkbuka'ya esir düştü. Diriliş Ertuğrul dizisine bu hafta sahneleri damgasını vurdu. Peki, Diriliş Ertuğrul'daki hoca ? İşte cevabı...

Diriliş Ertuğrul'daki hoca Dursun ali Erzincanlı kimdir? Kaç yaşında ve aslen nereli?

TRT 1 ekranlarının reyting rekortmeni dizisi yeni bölümüyle izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. Diriliş Ertuğrul'un yeni bölümünde sürprizi yaşandı. Peki, Diriliş Ertuğrul'da rol alan ? İşte o sorunun yanıtı...

DURSUN ALİ ERZİNCANLI KİMDİR?

1969 senesinde, Osman ve Meliha Erzincanlı çiftinin oğulları olarak, Erzurum'da dünyaya gelen Dursun Ali Erzincanlı'nın eğitim hayatı Abdurraman Şerif Beygu İlköğretim Okulu'nda başladı. Erzurum Müftülüğü ve Gürcükapı Camii'nde, 3 yıl boyunca Kur'an-ı Kerim ve din dersleri alan Dursun Ali Erzincanlı, lise eğitimini Erzurum İmam Hatip Lisesi'nde tamamlamıştır.

1992 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Edebiyat bölümünü kazandı. Bundan dolayı ailesi ile İstanbul'a göç ettiler.

Yaklaşık 3 yıldır Radyo Onbeş'te görev yapıyor.Haftalık sunduğu program her hafta pazar günleri 00:45'te başlıyor. Program'ın ismi Aşk-ı Şeyda. Son 5 yıldır peygamber efendimizin hayatını, ona atf edilen şiirlerini ve onun mübarek ve şerefli hayatını şiirsel bir üslup'la anmaya gayret gösteriyor. Hemen hemen her yıl bir albüm çıkarıyor. Genellikle albümleri ramazan ayında çıkarmaya özen gösteriyor. 2000 yılında Yazdığı ilk Naat-ı Şerif'i olan "Faran Dağları'nda Açan Savgili", şiir albümüne dönüştü ve En Sevgili'ye adıyla başlayacak bir serinin ilk albümü oldu. Muhammed'in hayatını konu alan bu şiir albümlerinin sekizincisi olan "Adın geçer" isimli albüm 2009 yılında çıktı.

Yönetmenliğini Nazif Tunç'un yaptığı Veysel Karani ve Rabia filmlerinde başrolde oynadı. Evli ve üç çocuk babasıdır.