Nuri Şahin'i resmen duyurdular! Alman devine gidiyor

Nuri Şahin Süper Lig'e veda ediyor! Antalyaspor'un teknik direktörü Nuri Şahin, birikmiş alacaklarını bırakarak Alman devine transfer oldu. Antalyaspor'dan yapılan açıklamada Nuri Şahin'e yapılan teklifin kendilerini gururlandırdığı belirtildi.

Giriş Tarihi 29 Aralık 2023, 10:27 Güncelleme 29 Aralık 2023, 10:27
Nuri Şahin’i resmen duyurdular! Alman devine gidiyor

İÇİNDEKİLER

Nuri Şahin Süper Lig'e veda etti.

NURİ ŞAHİN ALMAN DEVİNE GİDİYOR
Antalyaspor Başkanvekili Alkan Evren, futbol sorumlusu Nuri Şahin'in Bundesliga ekiplerinden Borussia Dortmund'un teklifi dolayısıyla görevinden ayrıldığını söyledi.

Evren yaptığı açıklamada, Borussia Dortmund'ta bu sezon yardımcı antrenörlük, gelecek sezon teknik direktörlüğe getirilmesi beklenen Nuri Şahin'e yapılan teklifin kendilerini gururlandırdığını belirtti.

Nuri Şahin'i 2021-2022 sezonunda takımın başına getirerek ne kadar doğru bir karar verdiklerinin bugün daha iyi anlaşıldığını ifade eden Evren, "Antalyaspor olarak Nuri Şahin gibi değerli bir hocamızdan ayrıldığımız için üzgünüz. Ancak Borussia Dortmund gibi bir kulüpten teklif almasından dolayı da gururluyuz. Nuri Şahin hocamıza yeni görevinin hayırlı olmasını diliyoruz." dedi.

Borussia Dortmund altyapısından yetişip, 2020-2021 sezonunda Werder Bremen'den Antalyaspor'a transfer olan Nuri Şahin, oyuncuyken 2021-2022 sezonunda kırmızı-beyazlı kulübün futbol sorumluluğu görevine getirildi.

NURİ ŞAHİN'İN ANTALYA KARNESİ
Şahin, kırmızı-beyazlı takımın başında çıktığı 92 maçta 38 galibiyet, 23 beraberlik, 31 mağlubiyet yaşadı.