Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 30.06.2020 11:39
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 30.06.2020 11:51
ABONE OL

Bir devrin sonu | 'nin ayrılığını resmen duyurdu

'da koç Zeljko Obradovic'in ayrılığının ardından yaprak dökümü sürüyor. Sarı-lacivertlilerden yapılan resmi açıklamada İtalyan yıldız 'nin sözleşmesinin karışılıklı sonlandırıldığı belirtildi. İddialara Fenerbahçe'deki yaprak dökümünün süreceği Kostas Sloukas ve Nando de Colo'nun da takımdan ayrılacağı yönünde. İşte detaylar...

Bir devrin sonu | Fenerbahçe ayrılığı resmen açıkladı

, 2015-2016 sezonundan beri Fenerbahçe forması giyen Basketbolcu ile karşılıklı olarak anlaşılarak, yolların ayrıldığını duyurdu. Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İŞTE O AÇIKLAMA

Fenerbahçe: 2015-16 sezonundan bu yana formamızı giyen ve bu süreçte elde ettiğimiz tarihi başarıların en önemli mimarlarından biri olan Gigi Datome, mevcut sözleşmesini Kulübümüz ile anlaşarak sonlandırmış ve kariyerine farklı bir takımda devam etme kararı almıştır. Fenerbahçe basketbolunun unutulmazları arasındaki yerini çoktan almış olan Gigi Datome'ye, Kulübümüze yaptığı katkılardan dolayı teşekkür eder, kariyerinin geride kalan bölümünde kendisine sonsuz başarılar dileriz.

BİR AÇIKLAMA DA DATOME'DEN

Fenerbahçe'nin resmi açıklaması sonrası 32 yaşındaki İtalyan yıldız Gigi Datome Instagram hesabından Fenerbahçe taraftarlarına veda etti. Datome şu sözleri kullandı:

Fenerbahçe oyuncusu olarak yaptığım ilk paylaşımı tekrar okudum, beş yıl önceydi. Mümkün olan en üst seviye ve hedefler için oynamak, takımımın alacağı sonuçlara en iyi şekilde katkı vermek istiyordum.
Geride kalan beş yıl hepsini kapsadı. Hem de en yoğun ve tatminkar şekilde... Yalnızca dokuz kupa, peş peşe dört Final Four ve elbette 2017 yılındaki EuroLeague şampiyonluğu açısından değil. Sadece aldığımız keyif ve beni her zaman çocukları ve gurur kaynakları gibi hissettiren sevgili taraftarlarımıza yaşattıklarımız açısından da değil. Ama asıl olarak, buraya ilk geldiğim andan itibaren hissettiğim aidiyet duygusu olarak... Fenerbahçe'ye, İstanbul'a ve hatta Türkiye'ye ait her mutlululuğu, her başarıyı ve her tatmini benimmiş gibi hissettim. Çünkü Fenerbahçe, İstanbul ve Türkiye benim bir parçam oldu.Sizlere gerçekten kalbimin en derinliklerinden teşekkür etmek istiyorum. Kariyerimde yeni bir meydan okumaya atılmama izin veren kulübüme teşekkür etmek istiyorum. Teşekkür etmem gereken çok insan var ve ben listeleri sevmiyorum. Kişisel olarak teşekkür etmem gerekenlere ulaştım. Burada da bana özgüven ve sorumluluk veren, destek olan, güvenen, daha iyi bir insan ve oyuncu olmama yardımcı olan ve nasıl kazanacağımı öğreten herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu grup, tüm Fenerbahçe Ailesi'ni, Fenerbahçe'de oynarken çalıştığım iki başkanımdan beni alkışlayan son taraftara kadar herkesi kapsıyor.

Gerçekten teşekkür ediyorum. Bu beş senede, Fenerbahçe forması için her şeyimi verdiğimi hissettim, ama karşılığında sizlerden çok daha fazlasını aldım.

Her zaman sizin olan,

Gigi

Fenerbahçe'nin basketbolda son yıllarda aldığı başarıların önemli bir aktörü olan oyuncu, sarı lacivertli formayla 3 kez lig şampiyonluğu ve bir de Euroleague şampiyonluğu yaşamıştı.