Bugünkü
Takvim

Baba veda

9. Cumhurbaşkanı , "Bir elmanın yarısı gibiydik" dediği 65 yıllık eşi 'e veda etti. 27 Mayıs'ta Ankara'da ölen Nazmiye Demirel, dün Isparta'ya bağlı İslamköy'de toprağa verildi.

ABONE OL
Baba veda
65 yıllık eşe veda... 9. Cumhurbaşkanı , hayatının en acı ve en zor gününü dün yaşadı. Çünkü, hayat arkadaşı 'i son yolculuğuna uğurladı. Nazmiye Hanım için Süleyman Demirel Külliyesi'ndeki camide cenaze namazı kılındı. Namaza Cumhurbaşkanı Vekili , CHP Genel Başkanı , MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP eski Genel Başkanı , Mehmet Ağar, Mustafa Sarıgül, Ali Şen ve Rahmi Koç katıldı. Demirel, eşinin cenaze namazı için dün sabah saatlerinde özel uçak ile Isparta'ya gitti. Koruma müdürü ve özel doktorunun eşlik ettiği Demirel, eşinin cenaze namazını ayakta kıldı. Cenaze törenine Cumhurbaşkanı ve çelenk gönderdi. Demirel, yorgun olması nedeniyle oturması için getirilen koltuğu bir süre sonra kaldırttı. 'Oturmam' diyen Demirel, ayakta durdu ve Nazmiye Demirel'e böyle veda etti.

MEZARA BİR AVUÇ TOPRAK ATTI
Demirel, eşi defnedilirken mezarlıkta da hazır bulundu ancak sağlık durumu nedeniyle defin işlemlerini bir koltukta oturarak izledi. Rica ettiği korumalarının mendiline koydukları bir avuç toprağı eşi Nazmiye Hanım'ın mezarına atan Süleyman Demirel, herkese teşekkür etti.

CENAZEDE SOHBET
* MHP Genel Başkanı Bahçeli, CHP eski ve yeni başkanları Deniz Baykal ve Kemal Kılıçdaroğlu ile bir süre sohbet etti
* Cenaze namazını Diyanet İşleri eski Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz kıldırdı.
* Törende yoğun güvenlik önlemleri alındı, Jandarmanın bomba arama köpekleriyle tarama yaptı.
* Demirel, yerinden kalkarken "Herkese teşekkür ediyorum. Allah dualarınızı kabul etsin" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.