Bugünkü
Takvim

'Yenilenen Türkiye korkutuyor'

ABONE OL
'Yenilenen Türkiye korkutuyor'
Başkanı , "Yeni Türkiye"ye ilişkin çarpıcı yorumlar yaptı. George Bush'un ABD Başkanlığı döneminde Dışişleri Bakan Yardımcılığı görevini üstlenen Armitage, ABD'de küçük bir azınlığın "eski edilgin Türkiye'yi geri istediğini" söyledi. "Bunlar, Türkiye'nin ekonomik olarak güçsüz ve NATO üyesi olmaktan başka bir özelliği olmayan bir ülke olduğu günleri özlüyor" diyen ATK Başkanı, "Korkmaları çok doğal. Çünkü eski Türkiye ile iş yapmak çok daha kolaydı" yorumunu yaptı. Başbakan Tayyip Erdoğan'ı "sokak savaşçısı" diye niteleyen Armitage, şu görüşleri dile getirdi: "Bunu bütünüyle olumlu anlamda söylüyorum. Sokak savaşçısı olmanın Amerikan dilindeki karşılığı 'Tough guy'dır. Yani bulunduğu yerde varlığını hissettiren, düşündüğünü söylemekten çekinmeyen, kalabalıktan farklı şeyler söyleyebilen ve yapan."
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.