Bugünkü
Takvim

, ve Bağkur'lu milyonlarca emekliye yeni hak geldi! Artık maaş kesilmeyecek!

, ve Bağkur'lu milyonlarca emekliye yeni haklar gelmeye devam ediyor. Bu bağlamda yurtdışında yaşayanlardan, Türkiye'den emekli olanların, yine yurtdışında ikinci bir işe girmeleri durumunda emeklilik aylıkları kesiliyordu. Yeni düzenlemeyle, yurtdışında kısmi zamanlı işe girenlerin Türkiye'den aldıkları emekli maaşları kesilmeyecek. Ayrıca yurtdışındaki boşanmalar kolaylaşacak. Tüm turizm belgelerini bakanlık verecek. 'e le ödeme yapılabilecek. Enerji yatırımları, ve TSK'ya da sorulacak.

  • SGK
  • 20.02.2020 09:29
  •  - 
  • Son Güncelleme: 20.02.2020 09:29
ABONE OL
Artık maaş kesilmeyecek! Milyonlarca emekliye yeni hak geldi

SGK, SSK ve Bağkur'lu milyonlarca emekliye yeni hak müjdesi geldi. Hükümet çok sayıda bakanlığın alanına giren düzenlemelerle ilgili yasa teklifinde son aşamaya geldi. Bu anlamda yurtdışında yaşayanlardan, Türkiye'den emekli olanların, yine yurtdışında ikinci bir işe girmeleri durumunda emeklilik aylıkları kesiliyordu. Yeni düzenlemeyle, yurtdışında kısmi zamanlı işe girenlerin Türkiye'den aldıkları emekli maaşları kesilmeyecek. Ayrıca internetten silah satışı yasaklanacak. Yurtdışı gerçekleştirilen boşanma işlemlerinde taraflardan birinin başvurusuyla boşanma tescili yapılabilecek.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.