Bugünkü
Takvim

Adli şok!

Kanser olduğu gerekçesiyle infazının ertelenmesini talep eden 'ye Adli Tıp'tan şok rapor: 'Sağlık durumu, cezaevinde kalmasına engel değil!'

  • Saklambaç
  • 24.07.2014
ABONE OL
Adli şok!
Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan aldığı 6 yıl 3 ay hapis cezası onanan Deniz Seki'ye bir kötü haber de Adli Tıp Kurumu'ndan geldi. 30 Mayıs'ta hakkında yakalama kararı çıkan şarkıcı, sağlık durumunu gerekçe göstererek infazının ertelenmesi talebinde bulundu. , dilekçesinde özel bir hastaneden alınmış kanser olduğuna dair raporunu da İnfaz Savcılığı'na sundu. Savcılık da, raporu Adli Tıp Kurumu'na gönderdi. Savcılığa ulaşan raporda; Seki'nin cezaevinde kalmasının sağlığı yönünden engel bir durum teşkil etmediği belirtildi. Bunun üzerine Seki'nin infaz erteleme talebi reddedildi. Şarkıcının avukatı Naim Karakaya ise müvekkilinin rahatsızlığının çok ciddi boyutlara varabileceğini ve cezaevi koşullarında ameliyat ile tedavi sürecinin sağlıklı şekilde sağlanabilmesinin mümkün olamayacağını ifade etti. Bu arada 6 yıl 3 ay hapis cezası alan Seki, 4 yıl 2 ay cezaevinde kalacak. Daha önce 7 buçuk ay cezaevinde yatan Seki'nin yattığı süre 4 yıl 2 aydan düşülecek ve Seki, 3 yıl 6 buçuk ay daha cezaevinde yatacak. Şarkıcı, son 1 yılını denetimli serbestlik kapsamında dışarıda geçirebilecek.

30 Mayıs'ta hakkında yakalama kararı çıkan Deniz Seki, o günden beri hiç görünmedi. Yakalanması için özel bir ekip kurulan Seki'nin bir arkadaşının teknesiyle Yunanistan'a kaçtığı söyleniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.