Bugünkü
Takvim
  • Sağlık
  • 27.03.2020 Gazete
ABONE OL

aşısı ne zaman bulunacak? Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. tarih verdi

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. , tüm uyarılara uymamızı belirtti. Aşı çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi: "Belirli bir basamağa kadar bu virüs için aşıyı geliştirdiğini söyleyenler var; ama aşının en iyi ihtimalle önümüzdeki 9 ay ile 1 sene önceden geleceğini söylemek iyimserlik olur.

Aşı, bir yılı bulur

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, tüm uyarılara uymamızı belirtti.

Aşı çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi: "Belirli bir basamağa kadar bu virüs için aşıyı geliştirdiğini söyleyenler var; ama aşının en iyi ihtimalle önümüzdeki 9 ay ile 1 sene önceden geleceğini söylemek iyimserlik olur. O bakımdan şimdilik biz aşının önümüzdeki dönemde olmayacağını, hala esas korunmanın kişilerin bir araya gelmesinin engellenmesi olduğunu altını çizerek söylememiz gerekir."Kara, virüsün 60 derecede canlılığını yitirdiğini de belirtti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.