Bugünkü
Takvim

Tamirci klavuzu

  • Sosyal Medya
  • 24.09.2011
ABONE OL
Tamirci klavuzu
Eğer arabanız varsa ya da araba almayı düşünüyorsanız bu yazıyı okuyun. Tabi ki bütün tamirci abilerimizin affına sığınarak mizahi açıdan kendilerini anlatalım.
ABİ, HOŞGELDİN... Bu ilk uyarıdır.Yaşınız ondan küçük olduğu halde "Abi" diyorsa, sizi kazıklamaya hazırlanıyor demektir. Kaçarcasına uzaklaşın...
BU ARABA ÇOK GÜZEL ABİ... "Eh, her güzel şeye sahip olmanın bir bedeli vardır ve sen bu bedeli çok ağır ödeyeceksin..." anlamına gelir.
NEYSE, O... Arabanızı tamamen uydurma olarak, hiçbir orjinal parça kullanmadan ve sağlam olan parçaları da eskileriyle ve bozuk olanlarla değiştirerek yapacak anlamındadır. Literatüre geçmiş en tehlikeli laftır.
ABİ, BİZİM FİYATIMIZ BELLİDIR... İstemesi gereken fiyatın 5 katını isteyecektir.Yemeyin sakın, pazarlık yapın...
ABİ, ARABA ÇOK GÜZEL OLDU... Böyle bişey duyarsanız hemen benzin döküp arabanızı yakın. Kullanmanız emniyet açısından son derece tehlikeli olduğu gibi, arabayı düzgün bir hale getirmek yenisini almaktan çok daha pahalıya çıkacaktır.
ABİ, BU ARABALARDA BÖYLE OLUYOR... Yanlış birşey yaptığının farkındadır, yapılan iş külliyen yanlıştır, yedirmeye çalışmaktadır.
Arabayı bu sekilde kullanmaya teşebbüs dahi etmeyin.
ABİ SEN BU ARABAYI SATMA, ÇOK GÜZEL Bİ ARABA... Sizden çok memnun kalmıştır, aynı memnuniyeti tekrar tekrar yaşamak istemektedir.
Çok fazla kazıklandığınız anlamına gelir. Geçmiş olsun...
ABİ ÇOK UĞRAŞTIM SENİN ARABAYLA... Daha önce anlaştığınız fiyatın cok üzerinde bir fiyat isteyecektir.
ABİ, NE YAPTIN BU ARABAYA, ÇOK KÖTÜ OLMUŞ.... Arabanız sapasağlamdır.
Hemen oradan uzaklaşın..
ORJİNAL PARÇADAN ŞAŞMA ABİ... Temenni babında edilmiş bir laftır. Ustanın arabanızı tamir etmeye çalışırken asla orjinal parça kullanmadığı anlamındadır…
ABİ, MERAK ETME SEN.
BİZ ÇOK YAPTIK BU ARABALARDAN.
Ustanın hayatında böyle bir arabayı bırakın tamir etmeyi; görmediğini belirten bir cümledir.
ABİ SEN BEKLEME, BİTİNCE ARARIZ, GELİR ALIRSIN... Eski tamir ettiği arabalardan söktüğü parçaları sizin arabaya monte edip "Orjinal yedek parça" ücreti alacağını; arabanızı 13 yaşındaki çocuklara emanet edeceğini; bu çocukların arabanızla sanayide tur atıp konfeksiyon atölyesindeki kızlara hava atacağını; yine bu çocukların arabanızla kaza yaptıktan sonra ortadan kaybolacağını ve sizin de Asliye Hukuk Mahkemesi'ne abone olacağınızı belirten en tehlikeli cümledir.
ABİ, BİRAZ KULLAN BAKALIM, BİR SORUN OLURSA GETİR, BAKARIZ...
Tamir edemediği arabayı, (Parasını alıp) size kakalıyor anlamına gelir... Sorun olsa bile,
gittiğinizde yine para alacaktır...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.