Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 14.09.2020 09:01
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 20.09.2020 09:35
ABONE OL

Okullara yaş şartsız 20 bin temizlik ve güvenlik görevlisi alımı yapılıyor

, ile okullara kapsamında KPSS'siz personel alımı yapılacak. Eylül alımında eğitim ve yaş şartı aranmayacak. İŞKUR Toplum Yararına Programları (TYP) kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı'na () bağlı okullardaki kadrolara güvenlik görevlisi, çevre düzenlemesi, bakım ve onarım ve temizlik alanında alımlar yapılacak.

Okullara yaş şartsız 20 bin temizlik ve güvenlik görevlisi alımı

Okullara yaş şartsız 20 bin temizlik güvenlik görevlisi, bakım onarım personeli alımı için detaylar belli olmaya başladı. İŞKUR üzerinden alınan TYP başvuruları devam ediyor. Toplum Yararına Programı kapsamında gerçekleştirilen alımlar kapsamında MEB bünyesine bağlı okullarda çalıştırılmak üzere özel güvenlik görevlisi, bakım onarım ve temizlik için personel alımları yapılıyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirilen okulların güvenliği temizliği ve bakım onarımı konularında kadrolu istihdam gerçekleştirilemeyen alanlar için geçici süredeki personel başvuruları İŞKUR üzerinden online ALO 170 hattından yapılabilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Yaş şartında 18 yaşını doldurmuş olmak. İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak. SGK'dan herhangi bir emekli aylığı, gelir aylığı ya da malül aylığı almıyor olmak gerekmektedir. Adayların eğitim şartlarında herhangi bir mezuniyet şartı aranmayacak. Fakat halihazırda örgün bir eğitime devam eden adaylar bu ilanlara başvuru gerçekleştiremeyecekler. Açıköğretim mezunları başvuru yapabilecek mi belli oldu. Örgün öğretim dışında Açıköğretim ile Lise, Üniversite okuyan öğrenciler puanlara başvuru yapabilecekler. Daha önce toplum yararına programı kapsamında görevli iken kendi kusurlarını nedeniyle işten çıkarma tutulmamış olmalı istenmektedir. 2019 ve 2020 eğitim öğretim döneminde güvenlik görevlisi kadrosunda çalışan TYP çalışanlarının 2020-2021 eğitim öğretim döneminde başvuru yapabilecekler.

HANGİ İLLERE ALIM YAPILIYOR?

TYP başvuru ilanlarına baktığımızda aşağıdaki şehirlere personel alımı yapıldığı bildirildi:

- Malatya

- Antalya

- Düzce,

- Trabzon

- Aydın

- Sinop

- Muğla

- Burdur

- Sakarya

- Erzurum

- Edirne

- Osmaniye

- Çankırı

- Afyonkarahisar

- Ardahan

- Bursa

- Çanakkale

- Mersin

- Çorum

- Kilis

- Hakkari.

- Kahramanmaraş

- Artvin

- Kars

- Tunceli

- Amasya

- Manisa

- Batman

Bu illere yapılacak personel alımlarında adaylar güvenlik görevlisi ve temizlik, çevre düzenleme personeli kadrolarında istihdam edilecek.