Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Memurlar
 • 04.02.2020 09:33
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 17.02.2020 10:14
ABONE OL

4 Şubat alımları: Belediyeler, EGM, MSB ve

aracılığı ile gelmiş olan ilanlara göre farklı kurumlar ve kuruluşlar personel alımı yapacağını belirtti. İŞKUR'da 3 Şubat 2020 tarihi ile yayımlanmış olan ilanlara başvuru süreci başladı.

4 Şubat İŞKUR kamu personeli alımları: Belediyeler, EGM, MSB ve MEB

İŞKUR, Şubat ayına geldiğimiz şu günlerde personel alımlarına hız kesmeden devam ediyor. Bu bağlamda İŞKUR aracılığı ile yayımlanan ilanlara göre alımlar farklı kurumlar ve farklı pozisyonlara yapılacağı bildirildi. İŞKUR Şubat ayının ilk ilanlarını yayımladı. Yayımlanan Kamu personeli alımı ilanlarına göre kamuya farklı pozisyonlarda ve niteliklerde personel alımı yapılacak.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

İLANLARIN DETAYLARI:

İŞKUR aracılığı ile 3 Şubat 2020 tarihinde yayımlanan ilanlara göre, Belediye Başkanlıkları, Polisevi Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyelerindeki personel eksikliğini karşılamak için kamu personeli alımı yapılacak.

ALIM YAPILACAK KADROLAR NEDİR?

Türkiye İş Kurumu üzerinde yayımlanmış olan ilanlara göre alımlar, Temizlik Görevlisi, Kaynakçı (Oksijen Ve Elektrik), Beden İşçisi (Genel), Halkla İlişkiler Görevlisi, ve Aşçı pozisyonlarında alım yapılacak.

MEMUR İŞ İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İŞKUR İŞ İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İŞKUR Belediyeler, MEB ve EGM iş ilanları için tıklayınız

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

- 18 yaşını tamamlamış olmak,

- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

- Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

- Başvurunun son günü itibarıyla işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden mezun olmak,

   - Adayların, başvurunun son günü itibarıyla duyuru ekinde yer alan tabloda gösterilen ve tercih ettikleri görev unvanlarına ilişkin meslek kolunun gerektirdiği şartları taşımaları gerekir.

   - Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,

   - Alınacak işçilerin deneme süresi altmış gün olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süresi beklenmeksizin tazminatsız feshedilecektir.

   - Adaylar vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışmaya engel bir durumu olmaması gerekir.

   - Adaylar, Türkiye İş Kurumu'nda (İŞKUR) yayımlanan listeden Belirtilen ilinde ikamet etmek şartıyla sadece bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

   - Adaylardan, gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler ile şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler ilan/sınav/göreve başlama sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

   - Adayların görevini devamlı yapmasına engel sağlık probleminin bulunmaması gerekmektedir.