Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 04.10.2019 18:25
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 04.10.2019 18:46
ABONE OL

personel alımı yapıyor! Başvurular ne zaman yapılacak? İşte başvuru şartları

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından personel alımı yapılacak. İlana başvuru yapmak isteyenler İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı hakkında bilgi edinmek istiyor. Peki, İçişleri Bakanlığı sözleşmeli bilişim personel alımı başvuru şartları nelerdir? İşte ilana dair detaylar...

İçişleri Bakanlığı'na personel alımı yapılacak!

İçişleri Bakanlığı tarafından Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne 8 sözleşmeli bilişim personeli alımı ilanı yayımlandı. İlan hakkında bilgi almak isteyen adaylar İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı hakkında araştırmalarını sürdürüyor. Peki, İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir? İşte ilanda yer alan bilgiler...

BAŞVURU NEREDEN YAPILIR?

Adaylar "www.icisleri.gov.tr" ve "www.nvi.gov.tr" adresli internet sitelerinde yer alacak olan 2019 Yılı Sözleşmeli Bilişim Personeli Sınavı Başvuru Formu'na 16-30 Ekim tarihleri arasında sınav duyurusu bölümünden ulaşabilecek.

Adaylar, söz konusu form üzerinden yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla "e-Devlet" şifresi ile elektronik ortamda müracaatlarını gerçekleştirebilecekler.

Başvurular elektronik ortamda alınacağı için posta yolu ile veya şahsen müracaatlar kabul edilmeyecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen şartları taşımaları, fakültelerin 4 yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmaları gerekiyor.

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı 2 katını geçmeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmaları, bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri başvuru koşulları arasında yer alıyor.

SINAVLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Yazılı sınav 30 Kasım Cumartesi günü saat 10.00'da Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün yemekhanesinde, sözlü sınav ise 25-26-27 Aralık tarihlerinde Genel Müdürlük C Blok Toplantı Salonu'nda yapılacak.

Yazılı sınav sonucunda 100 tam puan üzerinden 70 ve daha fazla puan alan adaylar sözlü sınava çağrılacak.

Her iki sınav sonucunda alınan notların aritmetik ortalaması ile nihai başarı dereceleri tespit edilecek. Kazananlar asil ve yedek olarak ilan edilerek, kontenjan sayısı kadar adayla sözleşme yapılacak.