Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 28.08.2019 12:16
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.08.2019 12:16
ABONE OL

’a nasıl kayıt olunur? Güncel neler?

(), vatandaşlara iş bulmaları için aracılık ediyor. Vatandaşların en merak ettiği soruların başında “?” geliyor.  İŞKUR kayıt işlemini bilmeyen vatandaşlar için bir rehber hazırladık. İşte İŞKUR kayıt ve İŞKUR güncel iş ilanları! İŞKUR’un resmi sitesinde yer alan en güncel ilanlara göre binlerce personel alımı yapılır. İlanlara başvurular Türkiye’nin her yerinden yapılabilecek olup başvuru ekranında detayları yer alır.

Güncel İŞKUR açık iş ilanları neler?

(), iş ve işçi bulmaya aracılık eden önemli bir kamu kuruluşudur. Temel amacı ülkemizdeki işsizlik sorunu ve işçi bulma sorununu çözmek olan İŞKUR, istihdamın korunması, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için çalışır ve her sene yüzbinlerce kişiye iş olanağı sağlar. Önü-müzdeki üç sene içerisinde 3 milyon vatandaşı iş sahibi yapmayı hedefleyen İŞKUR'a özellikle genç-ler başvuru yapıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın ilgili kuruluşu olan İŞKUR kapsamında, iş ve meslek danışmanlığı, işbaşı eğitim programları ve girişimcilik programları gibi olanaklardan da yararlanılabili-yor. İŞKUR, işsiz olan kişilere eğitim vererek, vatandaşların istedikleri sektörde donanımlı hale gel-mesini sağlıyor.

İŞKUR güncel iş ilanlarını görmek için TIKLAYINIZ

İŞKUR'a NASIL KAYIR OLUNUR? TIKLA ÖĞREN!

İŞKUR'a Nasıl Kayıt Olunur

· İŞKUR'un ana sayfasına girin.

· İŞKUR, kayıt sayfasında iş arayanlar ile iş verenleri ayırır ve sisteme üye olmak için öncelikle hangisi için kayıt olduğunuzu sorar. Bu noktada, iş arayan olduğunuzu belirtin.

· İş arayanlar bölümünde hesap etkinleştirebilmek için e-posta ya da telefon numaranızı gi-rin. Girmediğiniz durumda, onay kodu iletilemeyeceği için üyelik aktif edilemez.

· Karşınıza çıkan üyelik sözleşmelerini kabul edin ve CV oluştur sekmesinden profil bilgilerinizi oluşturmak için isim soy isim, cinsiyet, şifre gibi sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girin. Kaydet butonuna tıklayın. Bu aşamayı kaydettikten sonra profilinizi oluşturur-sunuz.

· Karşınıza çıkan diğer sayfada; öğrenim durumunuz, eğitim durumunuz, iş aradığınız pozis-yonlar gibi bilgileri doldurun. İsterseniz, word dosyası halinde özgeçmiş de ekleyebilirsiniz. Bu aşamada profil fotoğrafı eklemeniz de önerilir. Çünkü yapılan araştırmada profil fotoğrafı olanların iş bulma oranının daha fazla olduğu görülmüştür. Kayıt işleminden sonra İŞKUR size bir danışman atar ve işveren ile sizi buluşturmak için çalışmalarını devam ettirir.

İŞKUR sistemi hakkında bilinmeniz gereken iki önemli bilgi var;

· Üyeler, hesaplarına 1 sene boyunca giriş yapmasa üyelikler dondurulur.
· Üyelere iletilen mesajlar 15 gün içerisinde okunmazsa, tüm mesajlar otomatik olarak silinir.
İnternet üzerinden İŞKUR'a üye olmak istemiyorsanız, bulunduğunuz şehirdeki en yakın İŞKUR İl Müdürlüğüne başvurabilirsiniz. Eğitim durumunuzu gösterir bir belge ile başvuruda bulunmanız yeterlidir. Müdürlükte bulunan görevli personel size kayıt işlemleri için yardımcı olacaktır.

İŞKUR Güncel İş İlanları

İŞKUR'un resmi sitesinde yer alan en güncel ilanlara göre binlerce personel alımı yapılır. İlanlara başvurular Türkiye'nin her yerinden yapılabilecek olup başvuru ekranında detayları yer alır. Kamu Kurumları veya özel sektör firmalarında işçi statüsüyle çalışmak için yukarıda bahsettiğimiz gibi, ister resmi , ister en yakın İŞKUR İl Müdürlüğü aracılığıyla sisteme üye olup, özgeçmişlerinizi kayıt etmeniz gerekir. Daha sonra web sitesi üzerinden kişisel bilgileriyle eşleşen iş ilanlarına doğru-dan ulaşabilir, kriterlerinizi filtreleyerek yurt içi ve yurt dışı iş ilanlarını arayabilir, yurt dışındaki işyer-lerine işgücü sevk etmek isteyen işverenlerin iletişim bilgilerine ulaşarak kendileriyle doğrudan te-masa geçebilirsiniz.

İŞKUR iş ilanları arasında en çok rağbet gören meslek grupları arasında Temizlik Görevlisi, Garson (Servis Elemanı), Turizm Ve Otelcilik Elemanı, Büro İşçisi, Muhasebeci, Satış Danışmanı, Sekreter, Elektrik Teknisyeni gibi Sevkiyat Görevlisi vardır. İŞKUR'un güncel iş ilanlarını inceleyerek, yetenek-lerinize uygun işlere başvurunuzu yapabilirsiniz.