Futbol dünyası bu dolandırıcılığı konuşuyor! Emre Belözoğlu, Arda Turan, Semih Kaya, Muslera... Seçil Erzan kimden ne kadar aldı? Fatih Terim'den ilk açıklama

Futbol dünyası son günlerde dolandırıcılık skandalı ile çalkalanıyor. Seçil Erzan isimli banka müdürü tanınmış futbolcuları “Yüksek karlı gizli fon” vaadiyle dolandırıldı. Dolandırılanlar arasında Fatih Terim, Emre Belözoğlu, Arda Turan Fernando Muslera gibi isimler var. Erzan’ın söz konusu isimlerin milyonlarca dolar para aldığı ortaya çıktı. Soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 7 sanığın yargılanmasına başlandı. Seçil Erzan’ın geçmişte Fatih Terim’in finans danışmanı olduğu da konuşulanlar arasında. Gündemi meşgul eden konu hakkında Fatih Terim’den ilk açıklama geldi. “Tarihin en büyük davasını açıyorum” diyen Terim, “Beni ilgimin olmadığı bir davaya karıştırmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı. Öte yandan gelen son dakika haberine göre, Erzan'ın memleketi Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, bir banka şubesindeki kasasında altın bulundu.

Giriş Tarihi 26 Kasım 2023, 10:48 Güncelleme 26 Kasım 2023, 19:24
Futbol dünyası bu dolandırıcılığı konuşuyor! Emre Belözoğlu, Arda Turan, Semih Kaya, Muslera... Seçil Erzan kimden ne kadar aldı? Fatih Terim’den ilk açıklama

Türkiye'nin gündeminde bir süredir dolandırıcılık olayları yer alıyor.

Bir yandan fenomenler bir yandan da futbolcular.

Şu sıralar ise özellikle sosyal medyada sıkça konuşulan isim, 'Seçil Erzan...'

MİLYONLUK VURGUNUN AYRINTILARI ORTAYA ÇIKIYOR
Futbolcular Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera, Selçuk İnan, Volkan Bahçekapılı ve Fatih Terim'in de aralarında bulunduğu futbol dünyasından 18 isime, milyonluk vurgun yapıldığı olayla ilgili her geçen gün bir gelişme yaşanıyor.

Bankacı Seçil Erzan, yargı sürecinde verdiği ifadelerle dikkat çekiyor ve arka planda yaşananlar tek tek ortaya çıkıyor.

"AZA TAMAH ETMEDİLER..."
Erzan'ın kurduğu ponzi sisteminde milyonlarca doların kayıp olması ise davayı derinleştiriyor. Bu paraların nereye gittiği merak edilirken, Erzan ifadesinde kendisinden nasıl fazla para alındığını açıkladı.

Öyle ki Erzan, "Bu insanların faiz adı altında aza tamah etmemeleri beni bu hale getirdi." ifadelerini kullanmıştı.

FATİH TERİM'DEN İLK AÇIKLAMA
Galatasaray eski teknik direktörü Fatih Terim, hakkında çıkan iddialara ilişkin ilk kez konuştu. Terim, "Yılların Fatih Terim kompleksini dışa vurma fırsatı bulanlar, ilgimin olmadığı bir davaya beni karıştırmaya çalışıyor. Ne alacağım vardır ne de vereceğim. Benim adımı karıştıranların aleyhine, tarihin en büyük hukuk savaşını başlatıyorum. Hazır olsunlar" dedi.

BİR BANKADA ALTIN KASASI BULUNDU
Ünlü futbolcuları dolandırdığı gerekçesiyle tutuklanan banka müdürü Seçil Erzan'ın memleketi Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, bir banka şubesindeki kasasında altın bulundu. Erzan'ın Çorlu'da bir ev ve iş yeri ile Çanakkale Bozcaada'da üzerine kayıtlı bir bağ yeri olduğu belirlendi.

İstanbul'da ünlü futbolcuların da aralarında bulunduğu kişileri dolandırdığı gerekçesiyle tutuklanan banka müdürü Seçil Erzan, soruşturmasında MASAK'ın talebi üzerine memleketi Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde de araştırma yapıldı.

Araştırmada Erzan'ın Çorlu'da bir banka şubesinde kasası bulunduğu belirlenerek, polis tarafından açıldı. Kasada, 7 Reşat altın, 5 Ata altın, 2 Ata altın kolye, 1 yüzük ile adının yazılı olduğu kartvizitler bulundu. Kasadaki altınlara el konulduğu öğrenildi.

Erzan'ın mal varlığına yönelik yapılan çalışmada ise Çorlu'da 1 daire ve 1 iş yeri ile Çanakkale'nin Bozcaada ilçesinde bir bağ yeri olduğu tespit edildi.

İşte Seçil Erzan'ın tek tek verdiği isimler ve aldıkları paralar…

Eski futbolcu Semih Kaya

Fon adıyla Semih Kaya'dan 3 milyon 200 bin dolar aldım. Fakat 5 milyon 700 bin dolar geri ödememe rağmen yakamı kurtaramadım. Ona fazladan ödediğim bu parayı Emre Belözoğlu ve Arda Turan'dan aldım.

Eski futbolcu Ayhan Akman

Faizle para aldım ama çok daha fazlasını geri ödedim. Kendisine bir borcum bulunmamakta, aksine yüklü miktarda alacağım vardır.

İş insanı Barış Tari
Ondan aldığım tüm parayı ödedim. Ona verdiğim belgeler hala ondadır. Ödemiş olduğum senetleri icraya koyarak beni mağdur etmek istiyor.

İş insanı Erkan ErgeneBana para satan kişilerdendir. Kendisinden toplamda 300 bin dolar para aldım. Bu paranın 1.5 katı kadar fazladan faiz ödediğim kişidir.

Arda Turan
Arda Turan'ın 13 milyon 900 bin dolar gibi büyük bir para verdiği bilgisi var. Bu paranın 6 milyon 400 bin dolarının geri iade edildiğini belirtiyorlar.

Çorlu'da galerici Ali Yörük
Başka tefecilerden de para bulup bana getirirdi. Sonrasında bu parayı faiziyle geri alırdı. Ali Yörük bana boş senet de imzalattı.

Yine Emre Belözoğlu 4 milyon 292 bin dolar. Selçuk İnan ise 1 milyon 535 bin dolar. Fernando Muslera'nın da 500 bin dolar parasını kaptırdığı yönünde iddialar ve suçlamalar var.

Menajer Fırat Özdemir
Semih Kaya'nın menajeri Fırat Özdemir "Seni Türkiye'de yaşatmazlar, benim çok tanıdığım var, MİT başkanını tanıyorum" diye beni sürekli tehdit etti. Hatta Göktürk'teki evime gelerek tehdidi sürdürdü.

İş insanı Atilla Baltaş
Kendisinden faizle para aldım. Yüzde 50 faizle 1 milyon dolar geri ödeme yaptım. Bankada bana baskı kurup borçlu olduğuma dair senetler imzalattı. Beni kaçırmak için bana Şırnak Cizre'ye uçak bileti aldırdı.

Tefeci Süleyman Aslan
Süleyman Aslan isimli tefeciden 10 milyon TL aldım, 14 milyon TL geri ödedim. Ayrıca Aslan bana 1 milyon 350 bin dolar daha vedi. Sonrasında ben ona 2 milyon 650 bin dolar ödedim.

Mimar Çetin Burak Özcan
Bozcaada'daki evimin tadilatlarını yapmıştı. Toplamda Burak'a fazladan 750 bin dolar verdim.

Kuzeni Tanın Yılmaz
Tanın Yılmaz benim öz teyzemin oğludur. Merve Yılmaz da Tanın'ın eşidir. Bu zamana kadar sürekli hem Merve'ye hem Tanın'a para verdim ancak doymadılar. Merve banka şubesinde bana saldırdı. Kolumdaki Rolex saatimi aldılar. Merve bana verdiği 1 milyon 200 bin TL'yi 5 milyon TL olarak geri aldı. Sonra 4 milyon getirip 6.5 milyon TL olarak geri aldı.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN