CHP'li Yüksel Taşkın PKK sempatizanı Sezgin Tanrıkulu'na sahip çıktı! İYİ Partili Ümit Özlale Yüksel Taşkın'ı yerden yere vurdu: Utanç verici

Terörist cenazelerinde boy gösteren, TSK'ya 'kimyasal silah' iftirası atan, tescilli SİHA düşmanı CHP'li Sezgin Tanrıkulu yine TSK'yı hedef alarak, "Türk Silahlı kuvvetleri, 15 köylüyü helikopterden attı. Türk Silahlı Kuvvetleri, köyleri yaktı, bombaladı." diyerek adeta skandal ifadeler kullanmıştı. FETÖ'nün tetikçisi CHP'li İzmir Milletvekili Yüksel Taşkın, ise Türk ordusunu skandal ifadelerle hedef alan CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'na arka çıktı. "Tanrıkulu kimseye hakaret etmeden eleştirilerde bulundu." diyen Taşkın, "Onu hedef alan samimiyetsiz linç kültürü ise iktidar trollerinin eseridir." ifadelerine yer verdi. Taşkın'ın Tanrıkulu'na sahip çıkmasına İYİ Parti'nin yerel seçimlerdeki İzmir adayı Ümit Özlale tepki gösterdi. Özlale, "İzmir halkını mecliste bu kişinin temsil etmesi utanç vericidir” dedi. Özlale Yüksel Taşkın'a Sezgin Tanrıkulu üzerinden yüklenirken sosyal medya kullanıcıları İYİ Parti listelerinden giren FETÖ'cüleri ve şehit ailesine küfreden Lütfü Türkkan'ı hatırlattı.

Giriş Tarihi 11 Eylül 2023, 23:11 Güncelleme 12 Eylül 2023, 16:12
CHP’li Yüksel Taşkın PKK sempatizanı Sezgin Tanrıkulu’na sahip çıktı! İYİ Partili Ümit Özlale Yüksel Taşkın’ı yerden yere vurdu: Utanç verici

İÇİNDEKİLER

SİHA'lara karşı çıkan, PKK cenazelerinin vazgeçilmez ismi CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, katıldığı bir televizyon programında TSK'ya iftira atmış savunucusu da FETÖ'cü CHP'li Yüksel Taşkın olmuştu. Yüksel Taşkın'ın Sezgin Tanrıkulu'nu savunmasına İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale'den tepki geldi.

CHP'Lİ TANRIKULU TSK'YA İKİNCİ KEZ İFTİRA ATTI I VİDEO İZLE

Atatürk'ün kurduğu partinin milletvekilliği görevini üstlenen Tanrıkulu, askerimize ve ordumuza yönelik akılalmaz sözlerde bulunmuştu.

Tanrıkulu, katıldığı bir canlı yayın programında, "Türk Silahlı kuvvetleri, 15 köylüyü helikopterden attı. Türk Silahlı Kuvvetleri, köyleri yaktı, bombaladı." ifadelerini kullanmıştı.

Programda yer alan Ferhat Murat, "Özrü, kabahatinden büyük oldu" ifadelerini kullanırken, Gazeteci Fuat Uğur ise, "Çok enteresan bu arkadaş CHP milletvekili, yazıklar olsun… PKK'ya tek bir eleştiri bile yapmıyor." diyerek sert tepki göstermişti.

SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI
Skandal olayın ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP'li Tanrıkulu hakkında, katıldığı TV programında TSK'ya yönelik tepki çeken sözleri nedeniyle soruşturma başlattı. Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, CHP Diyarbakır Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu'nun, 8 Eylül'de TV programına telefonla bağlandığı belirtildi. Tanrıkulu hakkında, canlı yayında yaptığı yorumlarından dolayı 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 301'inci maddesinde düzenlenen 'Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama' ve 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 216'ncı maddesinde düzenlenen 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçlarından soruşturma başlatıldığı belirtilmişti.

CHP'Lİ TANRIKULU TSK'YA İKİNCİ KEZ İFTİRA ATTI I VİDEO İZLE
MSB'DEN ÇOK SERT TEPKİ
Milli Savunma Bakanlığı, CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun alçak iftirasına çok sert dille tepki göstermişti.MSB'de yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

Asil milletin bağrından çıkan kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin, ülkenin huzur ve güvenliği ile bölgenin, dünyanın ve tüm insanlığın barış ve istikrarına katkı sağlamak için tüm terör örgütlerine karşı büyük bir özveri ve fedakarlıkla mücadele ettiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedilmişti:

"Mehmetçiğin tüm faaliyetleri uluslararası hukuka uygun, tüm dünyanın gözü önünde ve şeffaf bir şekilde icra edilmektedir. Buna rağmen terör örgütlerinin insanlık dışı saldırılarına tepki koyamayanlar terör örgütünün farklı konulardaki alçakça yalanlarını sahiplenerek kahraman ordumuza iftira atmaya çalışmaktadırlar. Bu iftiraları atanlar, bunlara alet olanlar en hafif tabiriyle gaflet ve delalet içindedirler.

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, tüm bu hezeyanlara ve kara propaganda çabalarına rağmen dün olduğu gibi bugün de terör örgütlerine karşı mücadelesini uluslararası hukuk ve milli, manevi, insani değerlerimiz çerçevesinde azim ve kararlılıkla sürdürmektedir, sürdürecektir."

FAİK ÖZTRAK, GEÇİŞTİRMELİK AÇIKLAMA YAPMIŞTI
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Türk Silahlı Kuvvetlerine iftira atan CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun ifadelerinin kabul edilemez olduğunu vurgulayıp, "Bu konu yetkili organlarımızda görüşülecektir." açıklamasını yapmıştı.

Öztrak açıklamasında şunları söylemişti:
"Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun, milletimizin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetleri'ni töhmet altında bırakan ifadeleri kabul edilemez.Bu konu yetkili organlarımızda görüşülecektir."

CHP'Lİ TAŞKIN'DAN TESCİLLİ PKK SEMPATİZANI TANRIKULU'NA SKANDAL DESTEK
FETÖ'nün tetikçisi CHP'li İzmir Milletvekili Yüksel Taşkın, Türk ordusunu skandal ifadelerle hedef alan CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'na arka çıktı.

"TANRIKULU KİMSEYE HAKARET ETMEDEN ELEŞTİRİLERDE BULUNDU"
FETÖ'cü CHP İzmir Milletvekili Yüksel Taşkın ise sosyal medya hesabından genel başkanı ve parti sözcüsünden farklı bir açıklama yaptı. "Tanrıkulu kimseye hakaret etmeden eleştirilerde bulundu." diyen Taşkın, "Onu hedef alan samimiyetsiz linç kültürü ise iktidar trollerinin eseridir." dedi.

"UTANÇ VERİCİ"
Yüksel Taşkın'ın Türk Silahlı Kuvvetleri'ni hedef alan Sezgin Tanrıkulu'na sahip çıkmasına büyük ortak İYİ Parti'den tepki geldi. Yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylığı açıklanan Ümit Özlale, "İzmir'i temsil etmek için seçilen bu vekilin (!) Şanlı Türk Ordusu'na dil uzatanları savunması kabul edilebilir değildir. İzmir halkını mecliste bu kişinin temsil etmesi utanç vericidir" ifadelerini kullandı.

PARTİSİNDEKİ FETÖ'CÜLERİ VE ŞEHİT AİLESİNE KÜFREDEN LÜTFÜ TÜRKKAN'I UNUTTU
Özlale Yüksel Taşkın'a Sezgin Tanrıkulu üzerinden yüklenirken sosyal medya kullanıcıları İYİ Parti listelerinden giren FETÖ'cüleri ve şehit ailesine küfreden Lütfü Türkkan'ı hatırlattı.

CHP'Lİ İZMİR BÜYÜKŞEHİR'DE ÇALIŞANLARIN YARISI BANKAMATİK MEMUR
Son olarak Meral Akşener tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne adaylığı açıklanan İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale, İzmirli gençlerle bir araya geldi. 6'lı masada yaşananların perde arkasını anlatan Ümit Özlale, "İzmir CHP'nin kalesi' anlayışının karşılıksız olduğunu aktardı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde bankamatik memurları olduğunu iddia eden Özlale, 'bunları temizleyeceğim" dedi.


"İYİ YÖNETİLEMİYOR"
İzmir Büyükşehir Belediyesi'ndeki personel sayısına dikkat çeken Ümit Özlale, "İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin personellerinin yarısının bankamatik memuru olduğunu düşünüyorum. Bunları temizleyeceğim. Ben daha iyi bir belediye başkanı olacağını düşündüğüm için bu işe talip oldum. 53 bin çalışanı olan şirket İzmir'in çöpünü toplamıyorsa, İzmir hala kokuyorsa daha iyi belediyecilik vardır. Ben İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin iyi yönetilmediğini düşünüyorum" dedi.

'İLETİŞİMİ BECEREMEDİK'
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 6'lı masadan kalkma sebebini ve sonrasında yaşanan gelişmelerin arka perdesini anlatan Özlale, "Bütün anket sonuçlarında Kemal Kılıçdaroğlu, Recep Tayyip Erdoğan'ın altındaydı. Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu ise üstündeydi. Benim için Mansur Yavaş, Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu arasında bir fark yoktu."

"Bütün anketler Kemal Bey'in az oy aldığını gösteriyordu. Ben Kemal Bey'i mecliste yakaladığımda onu söyledim. Selin Sayek'e söyledim, Faik Bey'e söyledim. Kazanamıyoruz dedik. Faik Bey ise, 'genel başkanın aday olması en doğal hakkıdır' dedi. Biz bu işin siyasi iletişimini beceremedik. Bu da bize dert olsun" ifadelerini kullandı.

"İZMİR CHP'NİN KALESİ DEĞİL"
CHP ceket assa kazanır, 'İzmir CHP'nin kalesidir' söylemlerinin bir karşılığı olmadığına dikkat çeken Özlale, "İzmir CHP'nin kalesi değildir. İzmir hiçbir siyasi partinin kalesi olamayacak kadar kadimdir. İzmir demokratiktir, muhaliftir. Hemen inanmaz, ikna edilmeyi bekler. İzmir'e kendini sevdirmek kolay değildir" diye konuştu.

BELEDİYELERDE KADROLAŞMA İTİRAFI
Özlale'nin bu çıkışı akıllara belediyeleri yandaşlarına peşkeş çeken ittifak ortaklarını getirdi. Zira Özlale'nin bahsettiği gibi bankamatik memurları arasında yalnızca CHP'liler yok, İyi Partililer de var. Geçtiğimiz yıllarda konuyla ilgili ortaya çıkan bir itiraf gündeme bomba gibi düşmüştü.

LİYAKAT BALONU PATLADI | VİDEO İZLE

HERKES BİLİYOR
CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas'ın, İBB'deki kadrolaşmayı itiraf ettiği ifadeler yer alırken, Nas'ın, "Çoğumuz biliyor. İlçe başkanları da biliyor. 100 kişi alınıyorsa CHP'den 35, İYİ Parti'den 15, diğerleri (HDP, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'yi ima ediyor) 15, İBB kariyer üzerinden ise 20-25 gidiyor" ifadelerini kullandığı duyuluyordu.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN