Ümit Özlale "bankamatik memuru" diyerek CHP'yi hedef aldı kendi kalesine gol attı: Kimmiş o bankamatikler?

14 ve 28 Mayıs genel seçimlerinde hezimeti yaşayan 8'li terör masasında hesaplaşma devam ediyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in İzmir adaylığı için ismini açıkladığı Ümit Özlale, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye'si çalışanlarının yarısının 'bankamatik memuru' olduğunu söyledi. Zehir zemberek sözlerine devam eden Özlale "Ben İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin iyi yönetilmediğini düşünüyorum" dedi. Özlale'nin bu çıkışı akıllara İstanbul, Ankara ve İzmir büyükşehir belediyelerinin yandaşlarına peşkeş çeken ittifak ortaklarını getirdi.

Giriş Tarihi 12 Eylül 2023, 11:16 Güncelleme 12 Eylül 2023, 12:33
Ümit Özlale bankamatik memuru diyerek CHP’yi hedef aldı kendi kalesine gol attı: Kimmiş o bankamatikler?

İÇİNDEKİLER

14 ve 28 Mayıs genel seçimlerinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a karşı hezimeti yaşayan 8'li terör masasında hesaplaşma devam ediyor.

CHP'Lİ İZMİR BÜYÜKŞEHİR'DE ÇALIŞANLARIN YARISI BANKAMATİK MEMUR
Son olarak Meral Akşener tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne adaylığı açıklanan İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale, İzmirli gençlerle bir araya geldi. 6'lı masada yaşananların perde arkasını anlatan Ümit Özlale, "İzmir CHP'nin kalesi' anlayışının karşılıksız olduğunu aktardı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde bankamatik memurları olduğunu iddia eden Özlale, 'bunları temizleyeceğim" dedi.


"İYİ YÖNETİLEMİYOR"
İzmir Büyükşehir Belediyesi'ndeki personel sayısına dikkat çeken Ümit Özlale, "İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin personellerinin yarısının bankamatik memuru olduğunu düşünüyorum. Bunları temizleyeceğim. Ben daha iyi bir belediye başkanı olacağını düşündüğüm için bu işe talip oldum. 53 bin çalışanı olan şirket İzmir'in çöpünü toplamıyorsa, İzmir hala kokuyorsa daha iyi belediyecilik vardır. Ben İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin iyi yönetilmediğini düşünüyorum" dedi.

'İLETİŞİMİ BECEREMEDİK'
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 6'lı masadan kalkma sebebini ve sonrasında yaşanan gelişmelerin arka perdesini anlatan Özlale, "Bütün anket sonuçlarında Kemal Kılıçdaroğlu, Recep Tayyip Erdoğan'ın altındaydı. Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu ise üstündeydi. Benim için Mansur Yavaş, Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu arasında bir fark yoktu."

"Bütün anketler Kemal Bey'in az oy aldığını gösteriyordu. Ben Kemal Bey'i mecliste yakaladığımda onu söyledim. Selin Sayek'e söyledim, Faik Bey'e söyledim. Kazanamıyoruz dedik. Faik Bey ise, 'genel başkanın aday olması en doğal hakkıdır' dedi. Biz bu işin siyasi iletişimini beceremedik. Bu da bize dert olsun" ifadelerini kullandı.

"İZMİR CHP'NİN KALESİ DEĞİL"
CHP ceket assa kazanır, 'İzmir CHP'nin kalesidir' söylemlerinin bir karşılığı olmadığına dikkat çeken Özlale, "İzmir CHP'nin kalesi değildir. İzmir hiçbir siyasi partinin kalesi olamayacak kadar kadimdir. İzmir demokratiktir, muhaliftir. Hemen inanmaz, ikna edilmeyi bekler. İzmir'e kendini sevdirmek kolay değildir" diye konuştu.

BELEDİYELERDE KADROLAŞMA İTİRAFI
Özlale'nin bu çıkışı akıllara belediyeleri yandaşlarına peşkeş çeken ittifak ortaklarını getirdi. Zira Özlale'nin bahsettiği gibi bankamatik memurları arasında yalnızca CHP'liler yok, İyi Partililer de var. Geçtiğimiz yıllarda konuyla ilgili ortaya çıkan bir itiraf gündeme bomba gibi düşmüştü.

LİYAKAT BALONU PATLADI | VİDEO İZLE

HERKES BİLİYOR
CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas'ın, İBB'deki kadrolaşmayı itiraf ettiği ifadeler yer alırken, Nas'ın, "Çoğumuz biliyor. İlçe başkanları da biliyor. 100 kişi alınıyorsa CHP'den 35, İYİ Parti'den 15, diğerleri (HDP, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'yi ima ediyor) 15, İBB kariyer üzerinden ise 20-25 gidiyor" ifadelerini kullandığı duyuluyordu.

BU BANKAMATİK MEMURLARI ARASINDA İYİ PARTİLİLER DE VAR MI?
Konuyu köşesine taşıyan Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin, "İzmir adayı Özlale hazır bu konuya el atmışken şu soruların cevabını da bir araştırsa keşke. Bu bankamatik memurları arasında İyi Partililer de var mı? 3 büyük kentte işe gitmeden maaşa bağlanan kişi sayısı nedir?" dedi.Şahin 12 Eylül tarihli yazısında şu ifadeleri kullandı:

Ekonomist Özlale için kolay sorular bunlar. Cevapları bulup kamuoyu ile paylaşacağından hiç şüphem yok.

Kimmiş o bankamatikler? İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özlale... Farkında olmadan arı kovanına çomak soktu…

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde çalışanların yarısının bankamatik memuru olduğunu söyledi! İşe gitmeden ve hiç çalışmadan tıkır tıkır maaş alan on binlerce kişiden bahsediyoruz.

Daha bunun Ankara ve İstanbul'u var. İzmir adayı Özlale hazır bu konuya el atmışken şu soruların cevabını da bir araştırsa keşke. Bu bankamatik memurları arasında İyi Partililer de var mı? 3 büyük kentte işe gitmeden maaşa bağlanan kişi sayısı nedir?

Ekonomist Özlale için kolay sorular bunlar. Cevapları bulup kamuoyu ile paylaşacağından hiç şüphem yok.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN