Devlet Bahçeli'den Alparslan Türkeş'in kabrine ziyaret!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ölümünün 26'ncı yıl dönümünde partisinin kurucu Genel Başkanı Merhum Alparslan Türkeş'in mezarını ziyaret etti. Kur'an-ı Kerim okunduktan sonra dua eden Bahçeli, daha sonra Türkeş'in kabrine kırmızı beyaz karanfiller bıraktı.

Giriş Tarihi 04 Nisan 2023, 12:24 Güncelleme 04 Nisan 2023, 12:24
Devlet Bahçeli’den Alparslan Türkeş’in kabrine ziyaret!

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) kurucu lideri Alparslan Türkeş'in vefatının üzerinden 26 yıl geçti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ölümünün 26'ncı yıl dönümünde partisinin kurucu Genel Başkanı Merhum Alparslan Türkeş'in mezarını ziyaret etti.


"TÜRKEŞ BEY'İN SİYASİ MÜCADELESİ ÇOK ŞÜKÜR 100'ÜNCÜ YILA ERİŞMİŞTİR"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı da yayımladı. Alpaslan Türkeş'in tehlikeler karşısında sarsılmayan bir duruşa ve tehditler karşısında zaaf göstermeyen bir şuura sahip olduğunu ifade eden Bahçeli, "Cumhuriyet'in kuruluşundan 6 yıl önce doğan Türkeş Bey'in siyasi mücadelesi ve emanetleri çok şükür 100'üncü yıla erişmiştir. Önümüzdeki Türk ve Türkiye Yüzyılı da cumhurun iradesiyle Milliyetçi Hareket Partisi'ni beklemektedir." dedi.

"MERHUM TÜRKEŞ BEY YOLUNDAN HİÇ DÖNMEMİŞTİR"
Bahçeli mesajınının daveamında, "Milli birlik ve kardeşliğin simgesi dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de Türk ve Türkiye sevdalıları olacaktır. Zira Türkeş Bey'in çağrısı ve fikri çehresi de buydu. Partimizin 1969 yılında kuruluşu ile milliyetçilik, yalnızca bir aydın hareketi olmaktan çıkmış, Anadolu'da millet evlatlarının gönlüne yerleşerek hem siyasallaşmış, hem de toplumsallaştırmıştır. Milletin ve devletin her alandaki temel sorunları düşünce kalıbına oturtulmuş ve çözüm yolları önerilmiştir. 1980 sonrası süreçte cebren kesintiye uğrayan siyasal hareketimiz, kurucusu Türkeş Bey'le tekrar toparlanmış, Türk milliyetçiliği kaldığı yerden onun ve dava arkadaşlarının kılavuzluğunda yeniden yola çıkmıştır. Bütün engellere rağmen milliyetçilik, bir siyasi proje olarak halka ulaşınca vatandaşlarımızın partimize olan ilgisi artmış ve siyasi bir kurum olarak Milliyetçi Hareket Partisi, millet sinesinde sağlam ve sarsılmaz bir zemin bulmuştur. Merhum Türkeş Bey yolundan hiç dönmemiştir." ifadelerine yer verdi.


KABRİNE KARANFİL BIRAKTI
Bahçeli bugün ise Türkeş'in Beştepe'deki kabrini ziyaret etti. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Türkeş'in kabrine karanfil bırakan Bahçeli, bakır ibrikle su döktü.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN