Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Güncel
 • 18.06.2021 19:25
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 19.06.2021 13:32
ABONE OL

CHP’li Özgür Özel’in başörtüsü nefreti! Merve Kavakcı’nın kızı Fatma Gülham Abusahanab’a ‘vampir’ diyerek kin kustu

Brüksel’de gerçekleştirilen NATO Zirvesi’nde Başkan Erdoğan’ın ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesi esnasında 28 Şubat’ın sembol isimlerinden Merve Kavakcı'nın kızı Fatma Gülham Abusahanab tercüman olarak görev aldı. Kavakcı’nın kızının tercüman olarak görev yapması CHP’li Özgür Özel’i rahatsız etti. Başörtüsü nefretini gözler önüne seren Özel, FOX TV'de Kavakcı’yı ‘rejim düşmanı’ ilan ederek “Sembol isimleri kritik görevlere getirerek vampir gibi ülkenin kanını emdirerek Cumhuriyetten öc alıyorlar gibi bir hissiyata kapılıyor insan…” ifadeleriyle adeta kin kustu. AK Parti İstanbul Milletvekili Dr. Ravza Kavakcı Kan ise skandal sözlere "Özgür Özel de Türkiye'deki bağnaz, gerici, ayrımcı, köhne, din düşmanı zihniyetin tezahürünün sembol bir ismi olarak Kont Drakula'yı aratmıyor. Kendisi milletin vergilerinden aldığı maaşı hak ediyor mu acaba bu nefret dilini kullanınca? Bitmedi şu had bildirme sevdanız! Yetti!" ifadeleriyle tepki gösterdi.

CHP'li Özel'in başörtüsü nefreti!

NATO Liderler Zirvesi 14 Haziran'da Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleştirildi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, ile ABD Başkanı Joe Biden, NATO Zirvesi kapsamında, NATO Karargahı'nda bir araya geldi.

Görüşmede Başkan Erdoğan'ın tercümanı ise dikkat çeken bir isim oldu.

KAVAKCI'NIN KIZI FATMA, BAŞKAN ERDOĞAN'IN YANINDA
28 Şubat'ın sembol isimlerinden ve Türkiye'nin Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Kavakcı'nın kızı Fatma Gülham Abusahanab tercüman olarak görev aldı.

CHP'Lİ ÖZGÜR ÖZEL NEFRET KUSTU
28 Şubat döneminde başörtüsü taktığı için Meclis'te sloganlarla hedef alınan Kavakcı'nın kızının dünyanın takip ettiği görüşmede Başkan Erdoğan'ın yanında yer alması CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'i rahatsız etti.

   "VAMPİR GİBİ…"
   Başörtüsü nefretini gözler önüne seren Özel, Kavakcı'yı 'rejim düşmanı' ilan ederek "Sembol isimleri kritik görevlere getirerek vampir gibi ülkenin kanını emdirerek Cumhuriyetten öc alıyorlar gibi bir hissiyata kapılıyor insan…" ifadeleriyle adeta kin kustu.

   Özel şu skandal ifadeleri kullandı:
   "Cumhuriyetin değerlerine taban tabana zıt. Bazı sembol isimleri vampir gibi hepimizin vergilerinden cumhuriyetin kasasına çökmüşler, vampir gibi kan emiyorlar. Buda bir tür sistem ile hesaplaşma belli isimleri taltif etme falan, işte bak geçmişte şu işte Ayasofya imamının ailesi, geçmişte işte başörtüsü meselesinin sembol isimlerinden bir tanesi bunları son derece kritik görevlere getirip bide vampir gibi ülkenin kanını emdirerek cumhuriyetten öç alıyorlar gibi bir hissiyata da kapılıyor insan."

   ÖZEL'E TEPKİ YAĞDI
   Özel'in skandal ifadelerine tepki yağdı. Sabah Gazetesi Yazarı Hilal Kaplan, "Gencecik bir kıza "vampir" yakıştırması yapan kafa.. Üstelik CVsi CHP vekillerinin hepsinden daha üstün ama dertleri liyakât değil. Dertleri bize had bildirememek, susturamamak, görünmez kılamamak.. CHP çok "değişmiş" gerçekten!" ifadeleriyle tepki gösterdi.   KAVAKCI KAN: "ÖZGÜR ÖZEL KONT DRAKULA'YI ARATMIYOR"
   AK Parti İstanbul Milletvekili Dr. Ravza Kavakcı Kan, sosyal medyadan CHP'li Özgür Özel'in bir televizyon kanalında sözlerine cevap vererek, "Özgür Özel de Türkiye'deki bağnaz, gerici, ayrımcı, köhne, din düşmanı zihniyetin tezahürünün sembol bir ismi olarak Kont Drakula'yı aratmıyor. Kendisi milletin vergilerinden aldığı maaşı hak ediyor mu acaba bu nefret dilini kullanınca? Bitmedi şu had bildirme sevdanız! Yetti!" dedi.

   "VAMPİR SENSİN ÖZEL"
   Siyasiler de CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in, Fatma Gülham Abusahanab'a yönelik hakaretine sosyal paylaşım sitesi Twitter'da "Vampir sensin Özel" etiketi ile tepki gösterdi.

   İşte o tepkilerden bazıları;

   AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız: "Cumhuriyetin değerleri ile taban tabana zıt bazı sembol isimler. CHP Grup Başkan Vekili tarafından sembol isim ilan edilmeniz ve bir değerler manzumesi içinde kategorize edilemeniz için Meclis'e başörtülü girmiş olmanız yeterli. Vampir sensin Özel"

   AK Parti MKYK Üyesi ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş: "CHP'nin 28 Şubat'tan bu yana bir adım ilerleme kaydedemediği ortada. Başörtülüleri ayrıştıran, toplumu bölmeye çalışan bu sözler, köhnemiş bir zihniyetin ürünüdür. Vampir sensin Özel"

     AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan: "Asıl vampir, Merve Kavakçı gibi seçilmiş bir insanı meclisten kovan, alkış tutan zihniyettir. Zorunuza giden bu insanların liyakatli olmasıdır. Alkış tutan ellerinize en güzel cevabı veren Sayın Cumhurbaşkanımıza Türkiye'nin gençleri adına teşekkür ederim. Vampir sensin Özel"

     Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu: "Başörtülü oldukları için onlarca yıl eğitim, çalışma ve seçilme hakları olmayan, sırf başörtüleri yüzünden zulüm gören insanlarımıza kimin vampirlik yaptığını aziz milletimiz çok iyi biliyor. Vampir sensin Özel"

     AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Osman Tomakin: "Başörtülü kardeşlerimize 'vampir gibi bu ülkenin kanını emiyorlar' diyen Özgür Özel, açıkça İslam düşmanlığı yapıyor ve bu milletin değerlerini yok sayıyor. Bugün yok saydığınız değerlere sahip insanlar 2023'te size güzel bir cevap verecektir. Vampir sensin Özel"

     AK Parti İzmir Gençlik Kolları İl Başkanı Recep Tayyip Taslak: "Milletle kavga etmeyi, milletin karşısında durmayı Cumhuriyetçilik sananlar, çok geçmeden yanıldıklarını bir kez daha anlayacaklar. Vampir sensin Özel"

     AK Parti Adana İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Yıldız: "Vampirlik Anadolu'ya, irfana, ahlaka olan ve ruhunuzdan atamadığınız nefretinizdir. Başörtüsüne ve İslam'a olan düşmanlığınızdır. Zatın aşağılık açıklamasını esefle kınıyorum. Vampir sensin Özel"

     AK Parti Samsun İl Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Yılmaz: "Asıl vampir, sizin kutuplaştırıcı ve kalıplaştırıcı zihniyetinizdir. Sayın Cumhurbaşkanımız her defasında size haddini bildirecek, gereken cevabı verecektir. Vampir sensin Özel"

     AK Parti Van İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Çalağan: "Fail kendileri olduğu halde mağdura vampir yakıştırması yapıyorlar. Dünya değişti CHP hiç değişmedi, değişmez. Vampir sensin Özel "

     AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Selman Avcı: "'Zıt' olarak tanımladığınız insanların değerlerini yaşatması cumhuriyete zeval getirmez fakat o insanların değerlerini yaşatmasını engelleyecek faaliyetlerde ya da söylemlerde bulunmak cumhuriyete zeval getirir. Yazık ki CHP zihniyetinde yine değişiklik yok! Vampir sensin Özel"

     AK Parti Gençlik Kolları MKYK Üyesi Tayfun Arşınkol: "Asıl vampir, bu millete sürekli olarak nefret diliyle yaklaşıp hainlik edenlerdir. On yıllardır değişmeyen ve değişmeyecek tek şey CHP'nin bu pis zihniyetidir. Tekrardan hortlamaya çalıştığınız 28 Şubat zihniyetine milletimiz gereken dersi yine verecektir. Vampir sensin Özel"

     AK Parti Kahramanmaraş İl Gençlik Kolları Başkanı Feyzullah Eren Aşçı: "CHP bu ülkenin kan emici sülüğüdür! Yapıştılar bu millete ve ülkeye eme eme bırakamadılar. Her fırsatta da bunu millete hatırlatırlar."

     AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Merve Nur Bağlan: "Özgür bey bir sabah uyanıp insanları kafasına estiği gibi cumhuriyete uzak olarak nitelendirmeye karar vermiş. 'Cumhuriyetten öç alıyorlar' yaftası yapıştırarak sözde bir 'sistem hesaplaşması' iddiası sunuyor. Buradan bakınca asıl vampir sensin Özel"

     28 ŞUBAT SÜRECİNDE YAŞANANLAR
     Fazilet Partisi'nden 18 Nisan 1999 seçimlerinde İstanbul milletvekili olarak seçilen Merve Kavakçı, 2 Mayıs 1999'da başörtülü bir şekilde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki (T.B.M.M) yemin törenine gelince dönemin Başbakanı Bülent Ecevit tarafından Kavakçı'ya hitaben "Bu hanıma haddini bildiriniz" ifadelerini kullanmıştı.

     DSP Milletvekilleri ise "Dışarı" diye slogan atmaya başlamıştı ve Kavakçı meclisten dışarı çıkarılmıştı. Kavakçı, Bakanlar Kurulu kararıyla ABD vatandaşı olduğunu bildirmediği bahane edilerek vatandaşlıktan bile çıkartılmıştı. 28 Şubat post modern darbesinde Merve Kavakçı çocuklarını ilkokula götürürken medya mensupları etrafını sarmış, okul bahçesinde ilkokuldaki diğer çocuklara sloganlar attırılarak Kavakçı'nın çocukları rencide edilmişti. Fatma Gülham Abusahanab o çocuklardan biriydi.

     FATMA GÜLHAM'IN EĞİTİMİ
     Fatma Gülham Abusahanab, ABD'de başarılı bir eğitim süreci geçirdi. George Mason Üniversitesi'nde lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlayan Fatma Gülham Abusahanab, Georgetown Üniversitesi'nde Liberal Studies programında Müslüman-Hristiyan İlişkileri bölümünde yüksek lisansını bitirdi. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde Doktorasını yaptı ve Hacettepe Üniversitesi Özel Mütercim Tercümanlık Eğitimi aldı. ABD'de çeşitli yerlerde araştırma asistanlığı görevini sürdürdü. Bir süredir Cumhurbaşkanlığı'nda Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın uluslararası ilişkiler uzmanı ve tercümanı olarak görev alıyor.

     TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN