Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Güncel
  • 10.06.2021 21:27
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 10.06.2021 23:11
ABONE OL

Son dakika: Kırmızı bültenle aranan TKP/ML-'lu terörist yakalandı!

Son dakika haberi... Terör örgütlerine yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Emniyet Genel Müdürlüğü, kırmızı bültenle aranan TKP/ML sorumlusu teröristin yakalandığını duyurdu. Teröristin 1979 yılında teröristler ile çıkan çatışmada isimli polis memurunun şehit edildiği olayın faillerinden olduğu bildirildi.

Kırmızı bültenle aranan terörist yakalandı!

Emniyet Genel Müdürlüğü, kırmızı bültenle aranan TKP/ML - sorumlusu teröristin yakalandığını duyurdu.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, TKP/ML'nin kırsal alan yapılanması Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusunun (TİKKO) içerisinde geçmiş dönemde sözde "Merkez Komite Üyesi" olarak faaliyet yürüten, örgüt adına çok sayıda illegal-silahlı eyleme katıldığı belirtilen ve kırmızı bültenle aranan H.K'nin bugün Muğla'nın Milas ilçesinde düzenlenen operasyonla yakalandığı kaydedildi.

Emniyetin açıklaması şu şekilde:

Emniyet İstihbarat Birimlerinin başarılı çalışması sonucu, Türkiye Komünist Partisi/Markist Leninist (TKP/ML) terör örgütü kırsal alan yapılanması Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu (TİKKO) içerisinde geçmiş dönemde Merkez Komite Üyesi olarak faaliyet yürüten, örgüt adına çok sayıda illegal-silahlı eyleme katılan, 1979 yılında örgüt mensupları ile çıkan çatışmada Muammer Sencer isimli polis memurunun şehit edildiği olayın faillerinden olan, Kırmızı Bültenle uluslararası düzeyde aranan H.K. isimli terörist, bugün Muğla/Milas'ta düzenlenen operasyon ile yakalandı.