Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Güncel
  • 06.05.2021 16:20
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 06.05.2021 17:08
ABONE OL

’li PKK elebaşı Abdullah Öcalan’a methiyeler dizdi

CHP'nin favori müttefiki olan 'nin Kadın Meclisi Sözcüsü ve Batman Milletvekili kadınları unuttu, eli kanlı terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan’a methiyeler dizdi.

Tam kapanma sürecinde sözde kadınları konuşmak için kürsüye çıkan Kadın Meclisi Sözcüsü ve Batman Milletvekili , kadınları unuttu, PKK elebaşı Abdullah Öcalan'a methiyeler dizdi.Terör örgütü PKK'nın elebaşı Öcalan'a sözde tecrit uygulandığını ifade eden Başaran, "İmralı'da Sayın Öcalan üzerindeki bu mutlak tecridin kaldırılmasını çağrısı yapıyoruz. İktidar ısrarla bu ülkede hakikatin sesi olan ve çözümü getirebilecek olan Sayın Öcalan'ın sesinin ve sözünün topluma yansımasını engelliyor" dedi.

KADINLARI UNUTTU, PKK ELEBAŞINA ÖVGÜ YAĞDIRDI!
HDP'li Başaran, kadınları konuşmak için çıktığı kürsüde 'a övgüler yağdırarak, "İktidar, Sayın Öcalan'ın sözünün, sesinin topluma yansımasını istemiyor. Tam da bu nedenle, çözümün adresi olan İmralı'daki mutlak tecridin kaldırılması çağrısını yapıyoruz. bu ülkede hakikatin ya da çözümün sesi olan en fazla barışı ve çözümü getirebilecek olan Sayın Öcalan'ın sesinin ve sözünün topluma yansımasını engelliyor. Bu ülkede Sayın Öcalan'a uygulanan tecrit savaş demektir. İktidar ısrarla Öcalan'ın sözünün sesinin topluma yansımasının çözüm iradesinin, topluma ve geleceğe yansımasını istemediğini görüyoruz. Tam da bu nedenle biz ısrarlı bir biçimde çözümün adresi olan İmralı'da Sayın Öcalan üzerindeki bu mutlak tecridin kaldırılması çağrısı yapıyoruz" şeklinde konuştu.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN