Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Güncel
 • 24.02.2021 19:20
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 24.02.2021 23:08
ABONE OL

CHP'li İBB'den bir skandal daha: PKK'lı terörist ’ın kitabını satıyorlar...

CHP'li yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde skandalların ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz yıl PKK'lı 'ın kitabını satan İBB'ye bağlı iştiraklerden 'nın bir rezaleti daha patladı. İstanbulkitapcisi.com'da terör suçlarından tutuklu 'li 'ın PKK'lı terörist kardeşi 'a ait kitap satıldığı ortaya çıktı.

İBB'yi terör kitaplığına çevirdi!

HDP ile gizli ittifakı artık açığa çıkan CHP'nin her gün yeni bir rezaleti patlıyor.

CHP'li Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Kültür A.Ş bünyesindeki istanbulkitapcisi.com'da skandal bir kitap satışa çıkarıldı.

DEMİRTAŞ'IN TERÖRİST KARDEŞİ NURETTİN'İN KİTABINI SATIŞA ÇIKARDILAR
İstanbulkitapcisi.com'da terör suçlarından tutuklu HDP'li Selahattin Demirtaş'ın PKK'lı terörist kardeşi 'Şiar' kod adlı Nurettin Demirtaş'a ait 'Onur Borcu' isimli kitabın satıldığı ortaya çıktı.

Terörist Nurettin Demirtaş

TERÖRİST DEMİRTAŞ YARALANMIŞTI
PKK hedeflerine yönelik, 260'ın üzerinde teröristin etkisiz hale getirildiği hava operasyonlarında Selahattin Demirtaş'ın kardeşi Nurettin Demirtaş da yaralanmıştı.

Terör örgütü PKK'nın güvenlik güçlerine silahlı saldırılar düzenlemesi üzerine gerçekleştirilen operasyonlarda 260'ın üzerinde teröristin etkisiz hale getirildiği, aralarında Nurettin Demirtaş'ın da bulunduğu 380-400 civarındaki teröristin de yaralandığı tespit edilmişti.

31 Temmuz 2015 tarihinde Türk Hava Kuvvetleri 28 F-16 savaş uçağı ile dün öğle saatlerinde başlayan ve gece yarısı sona eren bir operasyon düzenledi.

"Şehit Onbaşı Hamza Yıldırım" adı verilen operasyonda 28 uçak görev alırken, 65'in üzerinde hedef imha edildi. Vurulan hedefler arasında barınaklar, yer altı sığınıkları, malzeme depoları, yer altı mühimmat depoları ve mağaralar yer aldı. "Şehit Teğmen İbrahim Tanrıverdi" adını taşıyan operasyonda yurt içinde ve yurt dışındaki terör örgütüne ait 100'den fazla hedefe 80 uçakla operasyon yapıldı.

Bölücü örgüte yönelik operasyona katılan 80 savaş uçağına, yakıt ikmali için 2 tanker uçak, havadan ihbar ve keşif uçakları, insansız hava aracı ve hedef tespiti için 5 gözcü uçağı da eşlik etti.

Operasyonda terör örgütüne ait 35 barınak, 15 mağara, 4 yer altı sığınağı, 2 yer altı mühimmat deposu, 2 malzeme deposu, 4 ağaç altı barınma yeri ile çok sayıda silah mevzisi imha edildi.

   İLK REZALET DEĞİL
   İBB daha önce de terör suçlarından tutuklu Selahattin Demirtaş'ın ve terör örgütü PKK'nın kurucu üyesi olan terörist Sakine Cansız'ın kitabını İBB raflarında satışa çıkarmıştı.

   Sakine Cansız'ın terör örgütü PKK'yı anlattığı ve övdüğü "Hep Kavgaydı Yaşamım" başlıklı üç ciltlik kitap satılmış, Cansız, destansı yaşamın kahramanı olarak tanıtılmıştı.

   İBB: "SAKİNE CANSIZ, DESTANSI BİR YAŞAMIN KAHRAMANI"
   Sabah'ta yer alan habere göre İstanbulkitapcisi.com'da, terörist Sakine Cansız'ın "Hep Kavgaydı Yaşamım" başlıklı kitabı şöyle övülmüştü:

   "Destansı bir yaşamın kahramanı olan Sakine Cansız, kendi diliyle Dersim'li kadının direngen yönüne ve kendini gerçekleştirme serüvenine değiniyor. Kitabının birinci cildi, Cansız'ı çocukluk yıllarından ilk cezaevine giriş yıllarına kadar anlatıyor. Kitap, aynı zamanda Cansız'ın doğumundan başlayarak, ailesi, yetişme koşulları, özgürlük mücadelesiyle tanışması ve katılımı, yürüttüğü çalışmalar, o dönem yaşanan gelişmeler ve tutuklanma sürecine yer veriyor."

   "ÖLÜMLE HER AN ATBAŞI GİDEN ATMOSFERDEYDİK"
   İstanbulkitapcisi.com'da yer alan kitap tanıtımında terörist Sakine Cansız'ın terör eylemlerini öven sözlerine de yer verilmişti:

   "Kişilikleri en çok zorlu süreçlerde tanırdık. Çünkü ölümle her an atbaşı giden bir atmosferdeydik. Her gün ölen hücrelerin seni fiziki olarak büyük acı içine koyuyordu. İşte böyle bir anda, ruh sağlamlığı varsa, iradeye hakimsen, ölüme gülerek gidiyorsan, inancın ruhunu kucaklamışsa, sen ölümü de düşmanı da kahredersin, ürkütürsün. Tersi durumda da ölüm korkusu seni yavaş yavaş ihanete götürür."

   "Her birimizin gerçekliğinde karmaşık kendine göre sayısız olay var. Bende, bizlerde açığa çıkan yansıyan her şey bizim gerçekliğimizin yani bir bütünün versiyonlarıdır. Ama Apocu gerçeklik bütün bunlarla birlikte ve aynı zamanda hepsiyle yoğun savaş halinde bu muazzam gelişmeleri yarattı. Apocu kavganın özelliği özgünlüğü burada anlam kazanıyor. Çünkü hiçbir savaş kendi içinde bu kadar zenginliği barındırmamıştır. Hiçbir devrim kendi içinde tek tek insanda bu kadar uzun süreli sancılı ama başarılı devrimler gerçekleştirmemiştir. İşte zaferin garantisi burdadır."

   Fransa'da öldürülen Sakine Cansız, hakkında kırmızı bültenle arama kararı bulunuyordu. PKK'nın kurucularından Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez, 10 Ocak 2013 tarihinde Fransa'nın başkenti Paris'te öldürülmüştü.

     KAFTANCIOĞLU DA, TERÖRİST SAKİNE CANSIZ'I ÖVDÜ
     Canan Kaftancıoğlu, PKK'nın kurucularından Sakine Cansız'ın öldürülmesinin ardından şu paylaşımda bulundu: "İnsanlık tarihi kadın ile başlar. İnsanlık kadına yapılanlarla kaybeder" demiş Sakine Cansız. Ve insanlık kaybetti."

     Kaftancıoğlu, terör örgütü PKK'nın kurucularından Sakine Cansız, Leyla Sönmez ve Fidan Doğan'ın öldürülmesine ilişkin şu paylaşımda bulundu: "Üç kadın sözünü uzak, resmi, sıradanlaştırıcı buluyorum. 'Üç devrimci kadın' denmeli. Devrimci oldukları için öldüler."

     Kaftancıoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı seçilmesinin ardından söz konusu paylaşımlarını sildi

     KAFTANCIOĞLU, SAKİNE CANSIZ PAYLAŞIMINDAN DOLAYI PİŞMAN DEĞİL!
     Canan Kaftancıoğlu, terör örgütü PKK'nın kurucularından Sakine Cansız'ı terörist olarak görüp görmediğine dair soruya; "Ben Canan Kaftancıoğlu olarak hiç değişmedim. (...) O yüzden bu konuda hiçbir değişiklik olmadı" yanıtını verdi

     BAŞSAVCILIK: CANAN KAFTANCIOĞLU'NUN PAYLAŞIMLARI TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI
     İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianamede; Canan Kaftancıoğlu'nun kırmızı bültenle aranan bir PKK terör örgütü kurucusunun söyleminin topluma duyurulması ve ölümünün insanlığın kaybetmesi olarak nitelendirmesi terör örgütü propagandası olarak değerlendiriliyor.

     Başsavcılığın iddianamesinde; sanık Canan Kaftancıoğlu'nun beyanları ile Sakine Cansız'a ilişkin tweet içeriğini savunduğu ve halen aynı düşüncede olduğunu ifade ettiğine dikkat çekiliyor.

     KAFTANCIOĞLU, 9 YIL 8 AY 20 GÜN HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI
     CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, "T.C. Devleti'ni alenen aşağılama", ''kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret'', ''Cumhurbaşkanına hakaret'', ''halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek'' ve ''terör örgütü propagandası yapmak'' suçlarından 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezasına mahkum edildi.

     İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkeme Heyeti; CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nu "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni alenen aşağılama" suçundan 1 yıl 8 ay, ''kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret'' suçundan 1 yıl 6 ay 20 gün hapis cezasına çarptırdı.

     Heyet; Canan Kaftancıoğlu'nu 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan 2 yıl 4 ay, ''halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek'' suçundan 2 yıl 8 ay, ''terör örgütü propagandası yapmak'' suçundan 1 yıl 6 ay hapis cezası olmak üzere toplamda 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezasına çarptırdı.

     İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı; 14 Ocak 2018 tarihinde Canan Kaftancıoğlu'nun, PKK-DHKP-C terör örgütü propagandası yapmak, Türkiye Cumhuriyeti devletini ve kurumlarını alanen aşağılamak, Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlarını işlediği iddiasıyla soruşturma başlatmıştı.

     İMAMOĞLU'NUN EŞİ DEMİRTAŞ'IN TİYATRO OYUNUNA GİTMİŞTİ
     Ekrem İmaoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu ise geçtiğimiz yıl Selahattin Demirtaş'ın Devran kitabındaki öykülerine yer verilen okuma tiyatrosunu Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş ile birlikte izlemişti.

     TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN