Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Güncel
  • 23.02.2021 12:38
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 23.02.2021 13:09
ABONE OL

CHP'li 'ün ve Atatürk'ü ısıran köpeği Foks'un heykelini dikti

Geçtiğimiz aylarda 'teki Parkı’na ayı heykeli yaptırarak gündeme gelen CHP'li , parka yeni bir heykel daha dikti. Bilecik Belediye Başkanı , dün Atatürk ve meşhur köpeği Foks’un heykelinin açılışını yaptı. Heykeli dikilen köpek Foks'un Atatürk'ü ısırması ve hırçınlığı nedeniyle yine Atatürk'ün izniyle öldürüldüğü biliniyor.

Heykel için harcanan bütçelere bir yenisini daha ekleyen CHP'de Bilecik Belediyesi, art arda 2. heykel açılışını yaptı.

Geçtiğimiz aylarda Bilecik'teki Atatürk Parkı'na ayı heykeli yaptırarak gündeme gelen CHP'li Bilecik Belediyesi, parka yeni bir heykel daha dikti.

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, dün Atatürk ve meşhur köpeği Foks'un heykelinin açılışını yaptı.

"HAYVAN SEVGİSİNE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN DİKTİK"
Açılış töreninde Şahin, heykelin hayvan sevgisine dikkat çekmek ve parka renk katmak amacıyla yapıldığını belirterek, "Atatürk Parkımızın ikinci heykelini yaptık.Atatürk'ün meşhur köpeği Foks'un heykelini koyduk parkımıza. Hem Atatürk'ün hayvanseverliğini göstermek hem de çocuklarımızın küçük yaşlardan itibaren birer hayvansever olarak yetişmesini amaçlıyoruz. Bunun yanında bütün parkımızda bölgemizde yaşayan hayvanlardan birer biblo koyduk. Burası hem fotoğraf çektirmek hem de parkımıza renk katması için güzel oldu.'' ifadelerini kullandı.

FOKS, ATATÜRK'Ü ISIRAN KÖPEK OLARAK BİLİNİYOR
Bilindiği üzere Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yanından ayırmadığı köpeği Foks, yine Atatürk'ün izniyle öldürülmüştür.

Öldürülme sebebi ise Atatürk'ü ısırması ve hırçınlığı.

Atatürk'ün kütüphanecisi Nuri Ulusu, konuyla ilgili şunları söylemişti;

"Foks hiç yapmadığı bir şekilde sahibi Atatürk'e saldırıp ısırmıştı. Hepimizin ödü kopmuştu. Ama neyse dişlerini çok fazla geçirmemişti, tedaviyle birkaç günlüğüne iyileşmişti.