Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Güncel
 • 07.02.2021 21:10
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 07.02.2021 21:26
ABONE OL

Partisinden fazla oy alan , ile iş birliği yapan 'den yarın istifa edecek

'nin makus kaderi değişiyor mu? CHP’de ‘Memleket Hareketi’ adı altında muhalefet hareketi başlatan yarın bir basın toplantısıyla "istifa" kararını açıklayacak. İnce'nin saat 13.30’da ’da ofisinin önünde açık havada basın toplantısı düzenleyeceği öğrenildi.

Muharrem İnce CHP'yi yarın terkediyor

Muharrem İnce'ye yakın kaynaklar duyurusu yapılan basın toplantısında "istifa" kararının açıklanmasının planlandığını aktardı. Yeni parti kuruluşu ise daha sonra gerçekleşecek.

CHP'den Mehmet Ali Çelebi Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel'in istifasının ardından açıklama yapan İnce bu milletvekilleriyle bağlantıda olduğunu ve kendisinin de istifa edeceğini açıklamıştı.

Üç milletvekilinin istifasının, CHP yönetimi tarafından, "saray operasyonu" olarak nitelendirilmesine tepki gösteren İnce ve birlikte hareket etiği muhalif kanat, partileşme sürecini de netleştirdi.

CHP'NİN CUMHURBAŞKANI ADAYIYDI

202 seçimlerinde Yalova Milletvekili seçilerek meclise giren, 2007 ve 2011 seçimlerinde de CHP milletvekilliğini sürdüren İnce, 2014 yılında Kılıçdaroğlu'nun karşısında girdiği genel başkanlık yarışını kaybetmiş, 2015 kurultayında ise yeterli imzayı toplayamadığı için resmen aday olamayınca yarışa girememişti.

İnce, partili cumhurbaşkanlığı getiren sistemin ilk seçiminde de CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olarak yarışa girmiş, 45 gün içinde 75 ilde 107 miting yapmış, sonuçta da, 15 milyon 216 bin oyla yüzde 30,67 oy oranına ulaşmıştı.

   İnce, Memleket Hareketi adıyla başlattığı parti kurma çalışmaları kapsamında Türkiye çapında gezilere çıkmış, 50 ili dolaşmıştı.

   TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN