Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Güncel
 • 22.01.2021 19:43
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 22.01.2021 22:02
ABONE OL

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan CHP'li Mehmet Akif Hamzaçebi'ye Resmi Gazete'li 'OECD' cevabı!

CHP Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi'nin ile ilgili iddiası asıldız çıktı. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Çebi'ye Resmi Gazete ile yanıt verirken, "Kafanız karışmış anlaşılan. Yahut zamanı tersine çevirmek gibi iddialı bir işe girişmişsiniz. Sanmıyorum ama başarılar." ifadelerini kullandı.

CHP'nin işi gücü algı!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Berlin, Meksika, Tokyo ve Washington'dakilere ilaveten İstanbul'da faaliyete geçecek İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) İstanbul Merkezi'nin açılışısına video mesaj gönderdi.

Başkan Erdoğan merkezin başarılı çalışmalara imza atacağına inandığını belirterek, "İstanbul'u, Birleşmiş Milletler başta olmak üzere uluslararası örgütler bakımından merkez haline getirme hedefimize de böylece bir adım daha yaklaşıyoruz." ifadelerine kullandı.

CHP'Lİ ÇEBİ ALGI OPERASYONUNA GİRİŞTİ
CHP'li Mehmet Akif Hamza Çebi sosyal medya hesabı üzerinden bir algı operasyonuna girişti. Çebi mesajında, "Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan Türkiye ve İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) İstanbul Merkezinin açılışına video mesajla katılarak hayırlı olsun dileklerini iletti. Hemen belirteyim OECD İstanbul Merkezi bugün değil 1999 yılında açılmıştır. Bu kadarına da pes doğrusu." iddiasında bulundu.

ALTUN'DAN RESMİ GAZETE'Lİ YANIT
Çebi'nin iddiasını İletişim Başkanı Fahrettin Altun Twitter'dan yaptığı açıklama ile çürüttü.

"KAFANIZ KARIŞMIŞ ANLAŞILAN"
Resmi Gazete'den ilgili kanunu paylaşan Altun, "Akif bey, kuruluşuna yönelik mutabakatı 2018'de imzaladığımız OECD İstanbul Merkezinin 1999'da kurulmuş olduğunu iddia edecek kadar kafanız karışmış anlaşılan. Yahut zamanı tersine çevirmek gibi iddialı bir işe girişmişsiniz. Sanmıyorum ama başarılar." ifadelerini kullandı.

   ÇEBİ YİNE YAZDI
   Altun'un verdiği yanıtın ardından Çebi yeniden bir iddia da bulunarak, "Yer ve tarih belirtiyorum Sayın Altun. Araştırmak için zamanınız var hala. Devletin kayıtları elinizde. OECD Genel Sekreterinin yaptığı açılışta zamanın TİKA Başkanı Sn Fidan da vardı. Bina Denizbank'tan Hazine'ye intikal etmişti. Aynı binada Hocapaşa Vergi Dairesi de vardı." ifadelerini kullandı.

   ALTUN: O KADAR ÇOK ŞEYİ YANLIŞ HATIRLIYORSUNUZ K...
   Altun Çebi'nin iddialarını bu kez de görsellerle çürüttü. Altun paylaşımında, "Sayın Hamzaçebi, o kadar çok şeyi yanlış hatırlıyorsunuz ki, düzeltmeler bir twite sığmadı. Lütfen sizler için hazırladığımız görsele bakınız" ifadelerine yer verdi.