Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Güncel
 • 14.01.2021 15:20
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 14.01.2021 15:59
ABONE OL

’de depremi! 'da peş peşe istifaların ardından yönetim düştü! İl başkanından Akşener'e zehir zemberek sözler

’de krizi giderek büyüyor. İYİ Parti teşkilatında 62 kişilik yönetim kurulundaki asil ve yedeklerden oluşan 51 üye görevlerinden istifa etti. İYİ Parti eski İl Başkanı dağ yaptığı açıklamada, “Muğla Milletvekili ’a biat edenler il binasının kapısının kilidini değiştirdiler. Ümit Özdağ bugün akşam saatlerinde Muğla’da olacak. İl binamıza giremeyeceğimiz için açıklamamızı ’nda yapacağız” diye konuştu. Öte yandan Şekerdağ, Akşener'in Selahattin Demirtaş hakkındaki sözlerini hatırlatarak, "Türk'ün töresini yaşatırım ben. Sayın Genel Başkan, Selahattin Demirtaş'ı kahvaltıda ağırlıyor. Ben, Ümit Hoca'yı kapıda bırakır mıyım" ifadelerini kullandı.

İl teşkilatında 62 kişilik yönetim kurulundaki asil ve yedeklerden oluşan 51 üye görevlerinden istifa etti. İstifalar sonrası Şekerdağ Başkanlığındaki il yönetimi düşerken, partinin il binasının kilidinin değiştirildiği öğrenildi.

İYİ Parti İl ve Menteşe İlçe teşkilatlarının bulunduğu Cumhuriyet Caddesi Anıt Apartmanı en üst katta bulunan binasının kapısında 'Partimiz açık' tabelası dikkat çekerken, parti binasının kapı kilitlerinin değiştirildiği öğrenildi.

İYİ Parti Muğla İl Yönetiminin düşmesi sonrası İYİ Parti Ankara Milletvekili ve Teşkilat Başkanı Koray Aydın tarafından İYİ Parti İl Başkanlığının asil ve yedek üyelerinden çoğunluğunun istifa etmesi sonucu parti tüzüğünün 26'ncı maddesi gereğince yönetim kurulunun düştüğünün tespit edildiği yeni il teşkilatının oluşturulması için önümüzdeki günlerde yeniden görevlendirme yapılacağını belirten yazısı ilgili birimlere ulaştırıldı.

   İYİ Parti eski İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ yaptığı açıklamada, "Muğla Milletvekili Metin Ergun'a biat edenler il binasının kapısının kilidini değiştirdiler. Ümit Özdağ bugün akşam saatlerinde Muğla'da olacak. İl binamıza giremeyeceğimiz için açıklamamızı Cumhuriyet Meydanı'nda yapacağız" diye konuştu.

   "GECE YARISI YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİ İSTİFA ETTİRDİLER"
   Önemli açıklamalarda bulunan İYİ Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, "Partinin Muğla Milletvekili Metin Ergun gece yarısı çok çalışmış. Yönetim Kurulu üyeleri ile görüşmeler yapıp, istifa ettirmiş. Genel Merkez de yazışmaları gece boyu takip etmiş. İl Başkanlığım, istifalar sonrası düşürüldü" dedi.

   "TEBLİĞ YAZISINI VERDİKLERİ SEKRETER EVE GİTMİŞ, WHATSAPP'TAN GÖNDERDİLER"
   Sabah'ın haberine göre Şekerdağ, partide sürecin alelacele ve özensiz bir şekilde yürütüldüğünü ifade etti, "Karar sonrası Genel Merkez onayı vermiş. Tebliğ edecekleri yazıyı sekretere vermişler. İl sekreteri de evine gitmiş yazıyı daha tebliğ etmedi. Arkadaşlar sağ olsunlar WhatsApp'tan gönderdiler." diye konuştu.

   "ÖZEL EŞYALARIMI BİLE ALMAMA İZİN VERMEDİLER, KAPIYI KİLİTLEMİŞLER"
   Şekerdağ, yaşananlar sonrası özel eşyalarının bile İl Başkanlığı binasında kaldığını belirtti, kapnının kilidinin değiştirildiğini söyledi. Şekerdağ, "Özel eşyalarım içeride kaldı. Almak istedik ama kapılar kapatılmış, kilitler değiştirilmiş. Polis eşliğinde giderek alırım herhalde." dedi.

   "MUĞLA KİMSENİN TAPULU MALI DEĞİLDİR"
   Yaşananlara oldukça öfkeli olan Şekerdağ, "Ümit Özdağ bana gelecek. İl binasına gelemeyecek. Ümit Hoca'yı biz ağırlayacağız. Muğla kimsenin tapulu malı değil" ifadelerini kullandı.

     Şekerdağ, İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun'u topa tuttu, "Muğla İYİ Parti Metin Ergun'a biat eden, sözünde çıkmayan il yönetim kurulu üyelerince kapatılmıştır. Yerine de Metin Ergun'u vekil yapma partisi kurulmuştur." dedi.

     "AKŞENER, DEMİRTAŞ'I KAHVALTIDA AĞIRLIYOR, BEN ÜMİT HOCA'YI KAPIDA BIRAKIR MIYIM!"
     Özdağ'ın kendisini ve arkadaşlarını ziyarete geleceğini, evlerinde ağırlayacaklarını ifade eden Şekerdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e göndermede bulundu, "Türk'ün töresini yaşatırım ben. Sayın Genel Başkan, Selahattin Demirtaş'ı kahvaltıda ağırlıyor. Ben, Ümit Hoca'yı kapıda bırakır mıyım!" diye konuştu.

     "AKŞENER'İN HABERİ OLMADIĞINI DÜŞÜNMÜYORUM"
     Muğlada yaşananlar sonrası Meral Akşener ile görüşmediğini, kendisinin aranmadığını, bu nedenle de irtibata geçmediğini ifade eden Şekerdağ, "Genel Başkan'ın haberi var mı bilmiyorum. Ama haberi olmama ihtimali olduğunu düşünmüyorum." dedi.

     NE OLMUŞTU?
     İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, partinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya bir canlı yayında, 'FETÖ'cüdür' demişti. Özdağ'ın sözleri sonrası ortalık karışırken, Akşener, Buğra Kavuncu'nun arkasında durmuştu. Özdağ, partisinin CHP, HDP ve Saadet PArtisi ile birlikte gizli anayasa görüşmeleri yaptığını da açıklamış, yaşananlar üzerine İYİ Parti Disiplin Kurulu tarafından ihraç edilmişti.

     Özdağ, hakkını yargı aracılığı ile aradı. Mahkeme dün kararını verdi, Özdağ'ın ihraç kararı iptal edildi. Özdağ, bugün Muğla İl Başkanlığı'nı ziyaret edecekti. İl Başkanlığı Özdağ'a sahip çıktığı için parti tarafından görevden el çektirildi.

     Özdağ, basın toplantısında sert ifadeler kullanmış, "Bana basın yoluyla tehditler geliyor. Muğla'ya gidersem gereken yapılacakmış. Ben yine de gideceğim. Ziyaret edeceğim" demişti.