Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Güncel
 • 17.12.2020 19:04
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 17.12.2020 19:43
ABONE OL

Uşak Valiliği, HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun FETÖ'cülerin "çıplak soyulduğu" iddiasını reddetti: Defalarca yalanlamamıza rağmen...

Uşak Valiliğinden FETÖ'cüler ile aynı suçlamaları kullanan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun Uşak Emniyet Müdürlüğüyle ilgili iddialarına cevap gecikmedi. Valilikten yapılan açıklamada, "HDP milletvekili tarafından, defalarca yalanlamamıza rağmen sistematik olarak gündeme getirilen bu iftira, tamamen hayal mahsulü ve kötü bir yalandır" ifadeleri dikkat çekti. HDP'li Gergerlioğlu hapisteki FETÖ'cülerin kadın ve erkek ayır edilmeksizin çıplak arandığı suçlamasını yöneltmişti. Gergerlioğlu, hemen hemen her gün sadece FETÖ'nün kara propagandalarını dillendiriyor.

AA
FETÖ çıplak, HDP sözcü

Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Son günlerde Uşak İl Emniyet Müdürlüğünün uygulamasını skandal olarak vermeye çalışması, FETÖ terör örgütünün esiri olmuş yayın organları ve kişilerin karalama kampanyasıdır." ifadelerine yer verildi.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

"HDP'Lİ MİLLETVEKİLİ KÖTÜ BİR YALANCI"

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Hukuktan ve mevzuattan bir milim sapmadan görev yapan emniyet güçlerimizin fedakarca çalışmaları ve mücadelesinin, bölücü örgüt propagandasının konusu haline gelmesi kabul edeceğimiz bir husus değildir. Yaşananlar göstermektedir ki FETÖ ve PKK terör örgütleri aynı amaç uğrunda birleşmişlerdir. HDP milletvekili tarafından, defalarca yalanlamamıza rağmen sistematik olarak gündeme getirilen bu iftira, tamamen hayal mahsulü ve kötü bir yalandır. Olayla ilgili kamera kayıtları mevcut olup avukat görüşmelerinde de bu konu hiç gündeme gelmemiştir.

   Daha sonraki süreçte de herhangi bir şikayet başvurusu olmamıştır. İlgili milletvekili hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz."

   HDP'Lİ GERGERLİOĞLU NE İDDİA ETMİŞTİ?

   HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, emniyet müdürlükleri ve cezaevlerinde çıplak aramaların yapıldığını öne sürmüş, "Çıplak arama şikayetlerini dile getirmek dahi utanç verici." sözlerini sarf etmişti.

   İnsanların kadın ya da erkek ayrımı yapılmaksızın bu uygulamaya maruz bırakıldığını iddia eden Gergerlioğlu, "Çıplak arama şikayetlerini dile getirmek dahi utanç verici. Şikayetleri ilgili bakanlıklara iletiyorum, bu hukuksuzluğun bir an evvel bitirilmesini istiyorum ama utanç verici uygulamalar hala devam ediyor. İnsanlar, bu insan haklarına aykırı rezilliğin bitirilmesini istiyor." ifadelerini kullanmıştı.